Вчені з Університету Міссурі (США) і Університету Глазго (Великобританія) проаналізували дані про академічні успіхи 1,5 млн 15-річних хлопчиків і дівчат з 2000 по 2010 рік у 74 країнах світу. Виявилося, що в 70% країн дівчинки набагато краще справляються з усіма предметами, ніж хлопчики. На думку вчених, результати дослідження – привід для окремих держав задуматися над своїми системами освіти і знайти спосіб зменшити цей розрив.
Зазначимо, що на ці результати не впливали на економічну, соціальну, політичну або гендерну рівність в країні. Тобто навіть у країнах, де права жінок істотно обмежені (наприклад, в Катарі, Йорданії та ОАЕ), до 15 років дівчатка набагато краще справляються з математикою, читанням і природничими науками. Єдині країни, де хлопчикам вдалося перевершити дівчат у цих дисциплінах, – Колумбія, Коста-Ріка і індійський штат Хімачал-Прадеш, а рівними успіхи виявилися в США і Великобританії. Тільки тим хлопчикам, які прагнуть до успіху в економічно розвинених країнах вдається обганяти дівчат, решта найчастіше істотно відстають.
Нагадаємо, як з’ясувалося кілька років тому, сьогодні дружини освічені набагато краще своїх чоловіків, тому все частіше їм дістається роль головного годувальника сім’ї. Дослідження, проведене компанією Pew Research, показало, що з 1970 року розрив між рівнем освіти чоловіків і жінок значно збільшився. У результаті за останні 40 років пропорція дружин, які заробляють більше чоловіків, зросла більш ніж у п’ять разів.
За матеріалами американської преси