АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Щодо фінансування проектів попередніх років, – Нацфонд досліджень

Уряд знайшов можливості для фінансування проєктів, обраних переможцями спільних конкурсів, що проводилися Державним фондом фундаментальних досліджень разом з іноземними науковими товариствами.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

За інформацією відомства, переможцям спільних конкурсів буде надана грантова підтримка за рахунок вільного залишку коштів бюджету Національного фонду досліджень.

«Тепер українські вчені, які разом з іноземними колегами беруть участь у спільних наукових проєктах із проведення фундаментальних досліджень, незважаючи на реорганізацію Державного фонду фундаментальних досліджень, мають можливість отримати фінансування для виконання проєктів, які раніше були визнані переможцями конкурсів, оголошених фондом», – підкреслив т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

У МОН зазначили, що протягом 2017-2018 років було проведено конкурси наукових проєктів та обрано переможців. Умовами конкурсів передбачалося, що фінансування української частини проєктів розпочнеться у 2018-2019 роках. Однак унаслідок реорганізації Держфонду фундаментальних досліджень, що розпочалася на початку 2019 року, договори про виконання науково-дослідних робіт із переможцями спільних конкурсів не були укладені та кошти переможцям не були перераховані.

Через відсутність фінансування наукові установи та заклади вищої освіти, які було визнано переможцями спільних конкурсів, не мали можливості розпочати роботу з виконання проєктів. Очікується, що тепер така ситуація буде виправлена після підтвердження актуальності наукових проєктів.

Вам також має сподобатись...