9 січня в Укрінформі відбулася прес-конференція на тему: «Українська освіта 2013: підсумки та прогнози». На прес-конференції виступили експерти – Лілія Гриневич – голова Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти; Станіслав Ніколаєнко – голова «Громадської організації освітян і науковців України», екс-міністр освіти і науки України; Ігор Лікарчук – директор неурядової організації «Центр тестових технологій і моніторингу якості освіти»; Павло Полянський – голова правління ГО «Центр освітнього моніторингу»; Ірина Бекешкіна – директор фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва»; Єгор Стадний – експерт ГО «Центр дослідження суспільства»; Володимир Ковтунець – експерт альянсу «Програма сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USET).
Експерти галузі освіти оприлюднили ТОП освітніх подій 2013 року
На прес-конференції були оприлюднені ТОП-10 позитивних та негативних подій в освіті України за минулий 2013 рік.
На першому місці у «позитивному рейтингу» опинився вияв громадянської позиції українського студентства. Наступним щаблем рейтингу став початок роботи із підготовки нової редакції закону України про освіту, збереження системи зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень при вступі до ВНЗ.
Наступні позиції у так званому «позитивному рейтингу» посіли такі події: внесення до ВР проекту закону про вищу освіту за редакцією групи академіка Згуровського; початок роботи перших у СНД безкоштовних онлайн курсів на базі КНУ ім. Шевченка; реалізація спільного пілотного проекту групи роботодавців «System capital management» та МОН з модернізації професійних стандартів; початок обов’язкового вивчення другої іноземної мови у 5-х класах; результати участі українських учнів у міжнародному порівняльному дослідженні «Timss-2011»; вдалий виступ школярів та студентів на всесвітніх предметних олімпіадах, а також прорив інтернетизації України.
За матеріалами: Укрінформу