У Міністерстві освіти і науки України досить важливим питанням є якість освіти. Як повідомив Міністр, задля її покращення у найближчий час має з’явитися окреме відповідне агентство.
«Національне агентство з якості освіти буде незалежною від Міністерства структурою, що й працюватиме за принципами професійної незалежності, за квотовими принципами. До його складу увійдуть представники університетів, Національної академії наук, від студентів і роботодавців. Тут не буде місця для корупції. Вимоги перед кандидатами – високі, щодо їх професійності і власної відповідальності», – підкреслив Сергій Квіт.
Питання щодо скорочення кількості вишів теж повністю не розкрите, але на його вирішення буде впливати не лише кількісний показник, а ще й якісний, тобто Міністерство у розпочатій роботі керується виключно показниками якості у діяльності кожного конкретного навчального закладу. Сергій Квіт зазначив, що на початок 2015 року вищих навчальних закладів в Україні налічувалось 802, наразі їх – 317, а до кінця року може лишитися 270.
За словами Міністра, МОН впровадило декілька інноваційних рішень, які можуть дати поштовх для покращення якості освіти. Наприклад, скасування захисту наукової роботи за плагіат.
Також МОН готує рішення для прийняття Урядом спрямоване на відміну обов’язковості відпрацювання державних цільових направлень.
Були обговорені деякі зміни і у середній освіті, а саме потреба скорочення звітності. Сергій Квіт повідомив, що Міністерство уже скоротило кількасот видів звітів для середньої школи та тримається шляху дебюрократизації. Якісний показник важливіший за кількісний, зазначив ще раз Міністр освіти і науки України.
Як повідомив Сергій Квіт, Міністерство планує перехід до 12-річної середньої освіти.