Міністерство освіти схвалило нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти. Впровадження цього документа дозволить продовжити реформу дошкільної освіти, а також забезпечить наступність між дошкіллям і школою.
Відповідне рішення було прийняте у ході засідання колегії Міністерства освіти.
За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, новий Стандарт орієнтований на запит українського суспільства щодо якісного дошкілля. Мета оновлення документа – не лише приведення українського дошкілля до міжнародних стандартів якості, але й забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою.
«Якісна та доступна дошкільна освіта – пріоритет для МОН, а оновлений Базовий компонент є вагомим кроком на шляху до цього», – підкреслив Сергій Шкарлет.
Згідно з документом, Базовий компонент дошкільної освіти – це Державний стандарт, що визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку, а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
Схвалений Стандарт ґрунтується на повазі до особистості дитини, її потреб та можливостей, індивідуального досвіду.
Також ціннісними орієнтирами документа є зміцнення й збереження фізичного та психічного здоров’я дитини та її емоційний розвиток, визнання розвивального потенціалу безпечного та інклюзивного освітнього середовища тощо.
Очікується, що оновлений Стандарт забезпечить підвищення доступності дошкільної освіти в Україні. Зокрема, він спрямований на забезпечення рівного доступу до дошкільної освіти всіх дітей раннього та дошкільного віку, зокрема й дітей з особливими освітніми потребами, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Після доопрацювання Базовий компонент дошкільної освіти буде затверджено наказом МОН та оприлюднено на сайті.