Освітні технології вже тривалий час мають досить високі темпи розвитку, тому кожен охочий, при наявності великого бажання та навичок у програмуванні може створити власні курси.
Вашій увазі представлено 6 сервісів, з яких можна почати свою освітню діяльність.
1) Lore – сервіс, який дуже схожий по структурі на соціальну мережу facebook. Наприклад, там де у зазначеній мережі знаходиться блок новин, у навчальному сервісі встановлена стрічка курсів, де викладачі компонують лекції з картинок, презентацій, таблиць, аудіо та відео роликів.
Така структура зазначення курсів полегшує спілкування – студенти можуть задавати питання під будь-яким постом (навіть якщо це звичайна картинка).
Профіль адміністратора є лише у викладача, а у студентів він досить простий, без прав редагування статей і лекцій.
У кожного учня є власний щоденник, для ведення заміток, календар, де викладач призначає дати здачі робіт, і бібліотека з необхідною для курсу електронної літературою.
Щоб створити курси викладачу потрібно лише зареєструватися на порталі Lore та відправити запрошення студентам.
2) Eliademy – сервіс для проходження курсів, що включає не тільки перегляд статей, а ще й перегляд таблиць Excel та презентацій PowerPoint.
Розробником освітньої платформи є фінська компанія CBTec, яку заснували вихідці з Nokia. Також, до змісту лекції або курсу викладачі можуть залишити голосові замітки, а кожен урок пов’язати з певним домашнім завданням.
Структура групової дискусії тут схожа на сервіс Coursera (буде описаний далі), замість стрічки обговорення тут реалізовано форум. При необхідності курс можна зробити закритим, і пускати лише за запрошеннями.
Система є безкоштовною, але при бажанні можна встановити плату за прослуховування курсу.
3) EduBrite – сервіс дуже легкий, а його функціонал простий, адже схожий на блог. Для створення уроку викладачу необхідно лише завантажити необхідний файл, відсортувати у правильній послідовності, та зазначити коментарі. Створивши декілька уроків викладач, при необхідності може зв’язати їх в курси, для яких встановити тестові завдання з пройденого матеріалу.
Недоліком системи є те, що у EduBrite студенти не можуть спілкуватися один з одним, але у сервісі є додаток для iPad, яким можна завантажити всі уроки на гаджет, а потім переглядати. Слід зазначити, що сервіс не безкоштовний, а його вартість залежить від кількості студентів, тривалості підписки і типу аккаунта.
4) Moodle – досить простий освітній сервіс, але при цьому досить важкий і не гнучкий у налаштуванні.
Налаштування системи починається одразу після реєстрації, яке включає технічні моменти (налаштування приватності, тривалість курсу та ін.).
У системі можна збирати лекції з різних файлів і навіть підготувати заключний іспит. Не зважаючи на досить простий функціонал системи, у ній все ж таки є одна суттєва перевага, а саме можливість вставити його як модуль в інші сайти за допомогою спеціального програмного коду. Досить зручна функція, особливо для тих, хто хоче презентувати свій курс, та привернути до нього увагу слухачів.
Також, є можливість проведення опитування, глосарію, анкетування, та створення невеликої бази даних.
5) Cornerstone OnDemand – сервіс розроблений для навчання працівників різних організацій або університетів.
Цей сервіс схожий на біржу викладачів, адже щоб почати в ньому роботу необхідно розмістити своє резюме, вказавши спеціалізацію і коротко розповівши про свій підхід до навчання. У результаті успішного проходження відбору, на особу, яка залишила резюме може вийти роботодавець, який і залишить заявку на створення курсу. Але методику та зміст навчання обирає не роботодавець, а особа, яка пройшла відбір.
Також, для сервісу створені додатки на платформі Android та iOS, через які можна навчатися і вивчати уроки офлайн.
Вартість роботи у OnDemand обговорюється безпосередньо з клієнтом – сервіс виступає тільки в ролі посередника.
6) Versal – сервіс має простий та зрозумілий інтерфейс. Для створення курсу можна використовувати різні елементи, такі як: відеоролики, діаграми, картинки, пояснювальні записки і т.д. Елементи додаються простим перетягуванням іконок в робочу область, де можна розташувати їх в правильному порядку.
Створивши курс вчитель відправляє посилання на нього своїм студентам, або розміщає у соціальних мережах.
Додаткових можливостей для спілкування, таких як відео або аудіо конференція, чату або форуму у сервісі немає.
Зазначимо, що для приватних осіб сервіс є безкоштовним, але для організацій вартість сервісу залежить від кількості учнів (Наприклад, 500 студентів обійдуться вам в $ 100 на місяць, а 3500 – вже в $ 1250 в місяць.).