Чергову доповідь про технології в освіті підготувала Європейська комісія. Документ представлений у вигляді рекомендацій щодо поліпшення освітній політиці, супроводжуваних статистикою і поясненнями. Для всіх структур Української освіти ця інформація є корисною, і рекомендована до ознайомлення.
Тези, що найбільше відповідають реаліям освітньої галузі країни є:
«Технології повинні стати частиною педагогічної освіти», – але той факт, що учитель буде сидіти у соціальних мережах та грати у нові ігри не дає повної гарантії, що він зможе застосовувати все це у учбовому процесі. Через невпевненості у своїх силах навіть найбільші новатори можуть бути консерваторами. Слід зазначити, що не всі мають достатньо мотивації, щоб розібратися з цим самостійно, тому частиною педагогічної освіти має стати використання новітніх технологій.
«Скептики заважають оновленню та покращенню освіти», – Всі кажуть про необхідність впровадження нових технологій в галузь освіти, але коли справа доходить до впровадження або не впровадження, всі керівники одразу починають говорити про шкоду та даремність технологій. Це є однією з головних проблем розвитку освіти, адже керівним органам легше та простіше переобладнувати старе, не доповнюючи його чимось кардинально новим.
«Смартфон в руках з народження ще не означає наявність цифрової грамотності», – Той факт, що сучасні діти зараз весь час проводять біля моніторів та гаджетів ще не означає, що всі вони за умовчанням вміють вміло користуватися хоча б пошуком в інтернеті або критично сприймати інформацію з сумнівних джерел. Отже, вмінню якісно працювати з цифровою та інформаційною складовою потрібно навчати навіть тих, хто себе і комп’ютер сприймає як одне ціле.