Освітяни Києва отримали базу даних з реєстру територіальної громади міста про потенційних першокласників 2018/2019 навчального року. До витягу з реєстру включено вибіркову інформацію про дітей 5 -7- річного віку у розрізі кожної школи.
За даними Департаменту реєстрації територіальної громади Києва таких дітей – 62 тисячі. Звісно, серед них є діти, які за рішенням батьків цього року ще не підуть до 1 класів та такі, що вже є учнями шкіл.
Таким чином ми маємо 24,5 тисячі зареєстрованих потенційних першачків. За попередніми даними, що надійшли від районних управлінь освіти, навчальні заклади столиці можуть прийняти на навчання 34 тисячі першокласників. Отже, ми маємо загальний резерв місць для дітей, не зареєстрованих у Києві, 9,5 тисяч місць.
Цього річ 1 вересня усі школи України почнуть навчання за концепцією «Нової Української школи». Усі маленькі українці – першокласники матимуть однакові умови та стандарт навчання, за яким кожен учень матиме можливість для особистої реалізації, розвитку, активної громадянської позиції, соціальної інклюзії, працевлаштування та право на життєвий успіх протягом усього життя.
Уже сьогодні Київ активно працює над новою освітньою екосистемою, що відповідатиме сучасним стандартам. На зміну шкільного дизайну з міського бюджету вже виділено 51,4 млн. грн., а з державного бюджету передбачається ще 53,3 млн.грн. За інформацією районних управлінь освіти у 2018 році з бюджету м. Києва на придбання обладнання для створення Нового освітнього простору виділені кошти у сумі 36,0 млн. грн. Розглядатиметься на сесії Київради виділення додаткових коштів на суму 0,8 млн. грн.
Вчителі столиці вже пройшли навчання у рамках Нової Української школи, щоб вмотивувати вчителів ще й фінансово, міністерство запровадить сертифікацію. Це добровільна перевірка, проходження якої надасть учителям 20% надбавку до посадового окладу та звільнить від атестації. З державного бюджету на підготовку тренерів- педагогів, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи та ін. виділено 16,3 млн. грн.