На відомому ресурсі про інноваційну освіту Mind / Shift зазначили, як вчителі діляться своїм досвідом проведення TEDx у школах.
З 2009 року було проведено більше 10000 заходів у форматі TEDx. Останнім часом лекційні вечірки стали популярними у школах, але що цікаво, виступаючими стали самі школярі. Формат цих заходів дуже простий, десь учні розповідали про свої захоплення, десь – презентацією служили звіти про навчальні проекти.
Популярність цього формату стала настільки великою, що на сайті Institute of Play було представлено спеціально розроблену програму навчального курсу, а також звітність щодо проведення заходу у форматі TEDx в кінці навчального року.
Головною перевагою лекційного формату TEDx є «зміна ролей» у навчальному закладі, де школярів із слухачів перетворюють в активних виробників знання. Кращий спосіб зрозуміти новий матеріал – спробувати пояснити його іншим, розібратися гуртом у ньому. У свою чергу, учні самі відчувають відповідальність перед публічним виступом, чим мають сильнішу мотивацію до підготовки.
Багато робітників освіти задається питанням: Якщо «відмінники» мають на меті отримати високий бал, то яка мотивація у не «відмінників»? Це може стати несподіванкою, але за словами тих вчителів, які проводили такі TEDx лекції в школах, найбільш успішними виявляються виступи не «відмінників», а тих, хто не завжди має можливість проявити себе, цей виступ сприймається ними як своєрідний виклик.
Дух конкуренції та відповідальність створюють інтерес у учнів.
Ось приклад TEDx лекції, який став дуже популярним у теренах інтернету, адже має вже більше семи мільйонів переглядів: