У серпні 2016 року міська влада планує ввести в експлуатацію дві школи та три дошкільні навчальні заклади, що будуються за кошти міського бюджету. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Спасибко під час інспекції реконструкції загальноосвітньої школи № 140 у Святошинському районі та будівництва дитячого садочка в Голосіївському районі столиці.
«Триває будівництво дитячого садка на проспекті Науки, 63-А в Голосіївському районі. Уже 1 вересня 2016 року тут навчатимуться діти. За інформацією департаменту освіти і науки, молоді та спорту, в мікрорайоні немає жодного садочка, тому будівництво такого навчального закладу є надзвичайно необхідним. За основними техніко-економічними показниками заплановано будівництво дошкільного закладу на 3 поверхи, розрахованого на 6 груп, а це приблизно 120 дітей. У садочку облаштують басейн, актову та спортивну зали, нададуть усе необхідне господарське забезпечення, щоб діти могли розпочати навчання з усіма зручностями», – розказав Олександр Спасибко.
«Другий пусковий комплекс загальною площею 5 925 кв. м розрахований на 400 учнів. Влітку 2016 року всі роботи будуть завершені, а вже 1 вересня діти підуть до повністю оновленої школи», – наголосив Олександр Спасибко.
До кінця 2016 року лише в Дарницькому районі Києва міська влада планує відкрити чотири дошкільні навчальні заклади. Про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко.
«Оскільки Дарницький район має мало не найбільшу густоту населення в Києві та найбільш переповнений дітьми дошкільного віку, ми приділяємо йому найбільшу увагу. Тому вже до 1 вересня плануємо завершити будівництво дитсадка, що триває ще з 1993 року, та побудувати три абсолютно нові заклади. Загальна потужність усіх садочків становитиме близько 800 місць», – заявила вона.
Ганна Старостенко зазначила, що один дитсадок будується за кошти міського бюджету і три – за рахунок забудовників: «Але після завершення будівництва всі вони будуть передані до комунальної власності міста».
Заступник голови КМДА також запевнила, що ці дошкільні заклади відповідатимуть не лише будівельним нормам, а й вимогам сучасності.
«При зведенні нових навчальних закладів ми вимагаємо дотримання необхідних стандартів, серед яких впровадження енергозберігаючих технологій, створення безбар’єрного простору, комфортних умов для дітлахів, а також використання безпечних будівельних матеріалів», – наголосила Ганна Старостенко.
Станом на сьогодні у столиці не завершено будівництво 11 навчальних закладів. «Міський голова Віталій Кличко наполягає на тому, щоб усі недобудови у столиці були завершені. Оскільки йдеться про навчальні заклади, ми прагнемо зберегти всі об’єкти», – зазначила вона.
«У Програмі економічного і соціального розвитку міста Києва на 2016 рік передбачено 1,15 млн грн на розробку проектно-кошторисної документації, а після проведення експертизи буде ухвалено рішення щодо остаточної вартості відбудови. Проте ми впевнені, що зможемо її відкрити вже 1 вересня 2017 року», – наголосила Ганна Старостенко.