Неможливо якісно провести реформу середньої освіти, якщо вона не супроводжуватиметься зміною підходів до підготовки вчителя. Про це зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на засіданні сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН.
“Ми декларуємо компетентнісний підхід до стандартів змісту середньої освіти та компетентнісний підхід до викладання. Для тих, хто працює в системі освіти, абсолютно ясно, що розуміють, що це таке, 10 % учителів. І це засвідчує кризу, в якій ми знаходимося”, – зауважила Лілія Гриневич.
Зараз МОН розробляє нову Концепцію педагогічної освіти та нові стандарти вищої освіти загалом.
Міністр наголосила, що визначальним для формування стандартів педагогічної освіти є вироблення якісної рамки – Концепції педагогічної освіти. Вона зазначила, що українська школа знаходиться в пострадянській кризі, коли сучасний світ диктує нові тенденції, а навчання досі орієнтоване на звичайне запам’ятовування фактів, яких більшає з кожним днем.
Як нова Концепція педагогічної освіти, так і стандарти зокрема визначатимуть обсяг та якість знань, які повинен отримати випускник вищого навчального закладу. Міністр зазначила, що правильне визначення результатів навчання освітян, має бути напряму пов’язане з концепцією нової школи.
“Зараз ми також готуємо освітній кодекс учителя. Цінності – це дуже вагомий елемент у підготовці педагога, їх обов’язково має враховувати нова концепція. Саме орієнтація на етику та цінності – головна ознака провідних освітніх систем. З огляду на те, що в нас дедалі частіше постає питання взаємовідносин вчителів і батьків, вчителів і дітей, оскільки ми знаходимося в складній ситуації військового конфлікту, етична підготовка вчителя – це нагальне питання”, – додала Лілія Гриневич.