Кардинальні зміни після введення 12 річної середньої системи освіти

do_uvagi_kerivnikivЗа наміром МОН України здобуття середньої освіти буде складатися з 12 років, включаючи початкову школу – 1-5 класи, базову школу – 6-9 класи, та профільну старшу школу – 10-12 класи.

Дана програма навчання буде реалізована для дітей, які підуть до школи у 2017 році. Перший заступник міністра освіти і науки України зазначив, що 12-річна освіта практикується в більшості європейських країн. «Сьогодні ми бачимо, що, коли діти закінчують школу в 16-17 років, вони часто не готові, щоб прийняти остаточне рішення. Прийняти правильне рішення, з яким буде комфортно жити і працювати, щодо своєї подальшої долі».

«У ХХІ столітті обсяг знань, умінь і навичок, які необхідні для того, щоб брати участь у житті суспільства, суттєво зросла», – зазначила вона.

Робітничі професії діти будуть здобувати у старшій школі, а вищу освіту у академічних ліцеях. У коледжах навчатимуться чотири роки замість трьох і отримуватимуть кваліфікацію молодшого спеціаліста. Отже, після закінчення школи у віці 18-19 років, більшість учнів матимуть змогу одразу починати працювати, тобто вища освіта буде потрібна не всім.

За словами заступника міністра освіти, керівник апарату Олег Дерев’янко, нова система дасть змогу враховувати як здібності кожної дитини, так і потреби ринку праці. Зміна підходу до освіти, коли традиційне для нашої школи заучування, яке справді дуже виснажує дітей, не дає їм необхідних знань і вміння користуватися цими знаннями, буде замінено на вміння вчитися. «Ми не будемо всіх готувати за однаковими програмами, не зважаючи, до чого дитина більше схильна і з погляду здібностей, і з погляду її власних бажань, і з погляду потреб ринку праці, які постійно змінюються. Початкова школа п’ять років фактично навчає дитину вчитися, займається її вихованням. Базова школа, чотири роки, дає базові функціональні знання. І після дев’яти років людина може піти далі – або в професійну освіту, або в старшу профільну школу. У старшій профільній школі учень зможе вибирати предмети за фахом, щоб вступати до університету», – наголосив Олег Валерійович.

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.