Держзамовлення на магістратуру з «Права» відповідно до ЗНО, – Лілія Гриневич

Узалежнити держзамовлення університету на магістратуру з «Права» від результатів профільного ЗНО, а також запровадити це випробування на закінчення бакалаврату, реалізувавши підсумкову державну атестацію у формі єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ). Такі пропозиції до обговорення внесла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час презентації аналітичного дослідження ОБСЄ «Стан юридичної освіти в Україні».

У представленому документі проаналізовано стан юридичної освіти в Україні через оцінку якості освітньої послуги, що надається закладами вищої освіти, та якості отриманих випускниками компетентностей, проаналізовано дані вступних кампаній на магістратуру (2017 та частково 2016 роки) та на правничий бакалаврат (2013 та частково 2012 років).  Ключовими даними для дослідження послугували, зокрема, результати ЄФВВ у формі ЗНО на магістратуру за спеціальністю 081 «Право» у 2017 році.

Міністр підкреслила, що запровадження незалежного зовнішнього оцінювання є справді важливим етапом у розвитку освітньої політики в Україні.

«У 2016 році МОН ініціювало проведення пілотного проекту – зовнішнього незалежного іспиту для вступу на магістратуру з «Права», а у 2017 році – поширила цю процедуру на всі виші, що готують правників. Завдяки цьому ми отримали  не лише щеплення від корупції під час вступу на магістратуру, а й гарний інструмент перевірки знань. Зараз ми маємо вперше обґрунтовані результати, які дають можливість однією лінійкою виміряти знання випускників бакалаврів, що прагнули стати магістрами, і змогли зробити поглиблене дослідження цих результатів», – розповіла Лілія Гриневич.

Вона додала, що зараз у підготовці Міністерством освітніх політик дуже бракувало якісних досліджень, на які можна було б спиратися.

«І в цьому сенсі ми отримали просто скарб. Вибачте, але багато рішень будуть непопулярними, і часто вони викликатимуть обурення спільнот. Але коли ці зміни справедливі, коли вони ґрунтуються на конкретних даних, то й викликають менший спротив – кожен може переконатися у справедливості таких рішень», – наголосила Міністр.

Передбачається, що пропозиції допоможуть підвищити якість правничої освіти, а також допоможуть сконцентрувати державне замовлення в найкращих університетах.

«Результати цього дослідження дають нам підстави робити наступне. По-перше, відреагувати на формування державного замовлення на магістратуру з «Права». Чим ми зараз керуємося під час розподілення державного замовлення на магістратуру – потребами університетів. І у зв’язку з цим  давайте на наступний рік серед критеріїв розподілу держзамовлення на правничу освіту візьмемо за основу результати цього дослідження», – запропонувала Лілія Гриневич.

Наступне питання – це відповідність наданих випускникам-бакалаврам «червоних» дипломів реальним знанням студентів.

«Тепер про наші «червоні» дипломи. У нас була подібна історія з золотими медалями шкіл, поки ЗНО після завершення школи не стало частиною Державної підсумкової атестації. Ситуація вирівнялася. Зараз золоті медалісти –  це ті, хто добре складає ЗНО. Я розумію, що це більше коштів, але ми маємо включити цей іспит на завершення бакалаврату. І тоді за результатами цього іспиту ми будемо фінансувати та акредитувати виші»,- підкреслила Міністр.

Вона також виокремила проблему результатів з тестування на критичне мислення в класичних університетах, коли, за даними дослідження, їх кращі студенти показали дуже низькі результати.

Також, на думку Міністра, система судочинства не буде змінена, поки правнича освіта залишатиметься у теперішньому стані.

«Повірте мені, кожен, хто прочитає це дослідження, в тому числі керівники дуже хороших закладів освіти, зможуть знайти простір для поліпшення якості роботи в своїх університетах. На жаль, деякі керівники вишів так і не прийшли сьогодні, хоча їх запрошували. Здебільшого це люди, що очолюють університети, для яких «Право» – не провідна спеціальність, вони не є й класичними університетами. Для таких закладів часто правнича освіта – лише джерело заробляння грошей. Однак навіть якщо їх нема, очевидно, що вони мають бодай прочитати дослідження. Ми готові чесно говорити про проблеми, йти шляхами до їх вирішення, навіть якщо вони будуть складні. Тому, можливо, багатьом варто задуматись над тим, щоб зосередитись замість правничих спеціальностей, на тому, що їм вдається найбільше», – наголосила Лілія Гриневич.

Вам також має сподобатись...

  • Новини

  • Оновлення

  • Замовлення Веб Деканат

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    Зворотний зв'язок

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    Зворотний зв'язок

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    Пакети послуг технічної підтримки

    Послуги
    Базовий
    Стандартний
    Розширений
    Розробка нової звітності
    ні
    ні
    так
    Консультації по skype/Робоча група
    ні
    ні
    так
    Консультації по email
    ні
    так
    так
    Оновлення до нової версії
    так
    так
    так
    Форум
    Ні
    Ні
    так
    % від діючої вартості системи в рік
    10%
    15%
    25%

    Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

    Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

    АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    АСУ ВНЗ: Деканат

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    АСУ "ВНЗ": Повна версія

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    Замовити розрахунок

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.