Колегія Міністерства освіти і науки затвердила проект Дорожньої карти, якою визначено основні напрями інтеграції української науки в Європу.
Зокрема, планується, що інтеграція української науки до Європейського дослідницького простору (ERA-UA) відбуватиметься за 6 основними пріоритетами.
Проектом Дорожньої карти визначено, що основними пріоритетами для євроінтеграції української науки є розвиток ефективних національних дослідницьких систем, оптимальної транснаціональної кооперації та конкуренції, відкритого ринку праці, гендерної рівності у дослідженнях, оптимального обміну та трансферу наукових знань, а також міжнародної кооперації.
Попередньо проект Дорожньої карти без зауважень було погоджено Науковим комітетом Нацради розвитку науки і технологій. Незабаром його остаточно буде затверджено наказом МОН.
За словами заступника міністра освіти і науки Максима Стріхи, приєднання до European Research Area надасть Україні можливість краще розвивати науковий та технологічний потенціал, поступово наблизившись до політики і права ЄС у сфері науки і технологій.
«Накопичення європейського досвіду зміцнює національну наукову базу, що є невід’ємною складовою сталого економічного зростання. Наприклад, інтеграція дасть нам вихід на нові ринки та доступ до нових знань, а це додаткові можливості для розвитку національної дослідницької системи», – зазначив заступник міністра освіти і науки.
У МОН також наголошують, що створенням Дорожньої карти близько 4 місяців займалася широка робоча група. До неї увійшло 60 представників різних організацій та відомств. До роботи також залучали широке коло експертів. Перед розробкою Дорожньої карти група дослідила аналоги цього документа у різних країнах-членах ЄС: Австрії, Фінляндії, Німеччині, Естонії тощо.