МОН сподівається на підтримку місцевих органів влади у проведені швидкісного Інтернету, зокрема, під’єднанні до нього усіх комунальних шкіл. Про це йшлося під час зустрічі міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з головою Одеської ОДА Максимом Степановим та його заступником Сергієм Колебошином.
«21 століття дало нам багато нових можливостей у сфері освіти, і онлайн освіта – одна із них. Я щиро вітаю те, що Одещина є одним із провідних регіонів, який цілеспрямовано розвиває онлайн освіту. Це нові можливості як для дітей із сільських територій, так і для освітян. Завдяки онлайн-курсам вони можуть послуговуватися досвідом та напрацюваннями найкращих учителів України. Це дуже важливо, адже зараз діти із сільських територій не мають рівного доступу до якісної освіти, особливо порівняно з можливостями, які є у їх однолітків у великих містах. Однак, ви маєте розуміти, що проекти онлайн освіти не будуть працювати вдало, якщо кожна віддалена школа не буде під’єднана до швидкісного Інтернету. Адже користування онлайн-ресурсами, особливо на уроках, має бути максимально зручним», – наголосила Лілія Гриневич.
Голова Одеської ОДА погодився і зазначив, що місцева влада має над цим працювати і, зокрема, налагоджувати контакти із соціально-відповідальним бізнесом, що розуміє важливість освіти для розвитку країни.
«Онлайн курси, що ми запустили для підготовки школярів Одещини до ЗНО, на мою думку, – дуже якісний ресурс. У нас дуже велика область, і ми дійсно маємо проблеми із рівнем складання ЗНО. Таким чином ми хочемо покращити ситуацію і дати більше можливостей дітям використати свій шанс у цьому житті», – додав Максим Степанов.
Міністр також підняла одне із найбільш болючих питань області – розподілення освітньої субвенції на природничо-математичні кабінети для шкіл та закупівлю автобусів для підвезення дітей із села до хороших та обладнаних шкіл. Так, за два останні роки область взагалі не використала гроші, що були надані їй на ці видатки з держбюджету.
«Вчора я отримала інформацію, що ви вже розподілили кошти між місцевими громадами і чекаєте лиш завтрашнього засідання облради для передачі коштів. Я рада, що фактично за місяць ви змогли впоратись із цим завданням – це значний прогрес. Сьогодні, коли держава виділяє кошти на розвиток матеріально-технічної бази та інфраструктуру шкіл, ми не можемо просто не витрачати ці гроші. Хоча я розумію, що у вас були проблеми з роботою управління освіти області», – зазначила Гриневич.
Голова Одеської ОДА також додав, що до кінця року в області планують збільшити кількість опорних шкіл з 2 до 17.
«Рішення про створення перших у цьому році двох шкіл вже прийнято, тобто ми вже маємо чотири, але ми працюватимемо й надалі у цьому напрямку», – пояснив Максим Степанов.