Напередодні, у Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада методистів іноземних мов обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з питань викладання предмета у 2015 році.
За словами Юрія Кононенка, директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, якісне навчання дітей іноземним мовам, в контексті європейської інтеграції України та наближення до європейських стандартів, є пріоритетом Міністерства освіти і науки. Також, він наголосив, що сьогодні діяльність Міністерства спрямована на удосконалення навчальних програм з різних предметів, у тому числі з іноземних мов.
«Міністерство шукає різні підходи для забезпечення якісного навчання дітей мовам. Одним із таких не стандартних підходів є створення літніх таборів з іноземних мов», – повідомив Юрій Кононенко.
Саме якість цих таборів важлива для МОН України, а не їх кількість.
Головний спеціаліст сектору мовної політики МОН Оксана Коваленко обговорила принципи діяльності літніх мовних таборів та підкреслила різницю між ними та літніми пришкільними таборами.
Літні табори з іноземних мов покликані спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року, створення можливості спілкування на іноземних мовах.
«Участь у мовному таборі допоможе дітям розкрити свої таланти та отримати досвід спілкування іноземною мовою. При цьому знання дитини не будуть оцінювати як у школі, і дитина буде сприймати навчання як гру», – наголосила Оксана Коваленко.
Також, були обговоренні питання методичного забезпечення літніх мовних таборів. В свою чергу, представники міжнародних організацій запропонували власні розробки програм діяльності літніх таборів з іноземних мов, та безкоштовні тренінги для їх майбутніх викладачів.
Врахувавши всі побажання та зміни у найближчий час вступить у дію Наказ МОН №89 від 03.02.2015 «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів», а також Міністерством будуть розроблені методичні рекомендації щодо формату, змісту і діяльності мовних таборів.