Звіт керівництва МОН за 100 днів роботи. Пріоритети подальшого реформування освіти

Звіт керівництва МОН за 100 днів роботи. Пріоритети подальшого реформування освітиНапередодні, а саме 10 червня 2014 року керівництво Міністерства освіти і науки України на прес-конференції прозвітувало про 100 днів роботи та реформування освітньої галузі.

Як зазначив Міністр освіти і науки Сергій Квіт, головним пріоритетом в діяльності Міністерства є підвищення якості освіти: «Міністерство відмовляється від репресивних функцій і стає партнером навчальних закладів у досягненні якості. Ми також відмовляємося від корупції як складової частини управління».

Відбулися зміни у структурі державного управління науки і освіти України. «Ліквідовано Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації. Частина його приєднана до структури Міністерства освіти і науки. А на базі іншої частини створено Державну службу з питань електронного урядування, яка передана до компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житло-комунального господарства»: – наголосив Сергій Квіт.

Перший заступник Міністра Інна Совсун презентувала звіт Міністерства освіти і науки про підсумки роботи за 100 днів. Переглянути презентацію: «100 днів: звіт Міністерства освіти і науки».

Перший заступник Міністра розповіла про основні досягнення  МОН за 100 днів; а саме: про підвищення ефективності, прозорості та публічності; дебюрократизацію освіти; міжнародну співпрацю та бачення подальшого розвитку освіти.

Було зазначено, що вперше у системі управління України запроваджена on-line бухгалтерія, яка встановлена на веб-сайті МОН, але зараз проходить апробацію та доопрацювання.

Заступник Міністра Павло Полянський проінформував, що після наради із вчителями, батьками та громадськістю, Міністерство внесло зміни на наступний навчальний рік до Типових навчальних планів, Однією зі змін є вилучення норми, яка змушувала школи, навіть ті, які не мають вчителів і необхідних умов, обов’язково вивчати другу іноземну мову з п’ятого класу. Школам, де є умови,  надано право вивчати другу іноземну мову. А там, де немає таких умов, школи можуть ці години використати на інші потреби.

«У наступному навчальному році – оскільки багато нарікань на зміст програм для початкової школи та зміст підручників – ми дозволили вчителям користуватися як програмами і підручниками попередніх років, так і вже надрукованими за новими навчальними планами»: – зазначив заступник Міністра Павло Полянський.

Як зазначив Павла Полянського, випускникам 11-х класів, золоті та срібні медалі, похвальні листі та інші відзнаки  доставлені до Криму: «Вони вручаються всім випускникам шкіл, які того бажають. Можливо, під зовнішніми впливами частина випускників відмовляється отримувати українські атестати. Але Українська держава і Міністерство зробили все,  щоб вони були доставлені до Криму».

Одними з найголовніших завдань МОН вважає роботу над вирішенням проблем, пов’язаних з низькою якістю освіти, малоефективним управлінським апаратом, корупційними практиками в управлінському на навчальному процесах, відірваністю вищої освіти від науки, низьким рівнем оплати праці освітян та науковців, необхідністю скорочення мережі навчальних закладів, недостатнім зв’язком освіти і з ринком праці.

За матеріалом: Урядовий портал 

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.