АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Верховна Рада розгляне проекти законів щодо українізації

Сьогодні Верховна Рада розгляне одразу чотири проекти законів, покликаних тотально українізувати країну.

Одразу кілька народних депутатів із різних фракцій парламенту заявили, що Рада з великою ймовірністю прийме доопрацьований проект 5670-д, поданий групою авторів ще в червні 2017 року. Його підписали нардепи з усіх провладних фракцій.

Правда, вже фінальний документ, опублікований на сайті парламенту, буде неабияк доопрацьовано. Зокрема, депутати планують скасувати скандальну норму про створення “мовного інспектора”, який контролюватиме використання української мови.

“Сьогодні буде комітет, де різні групи шукатимуть варіант зняти норму про мовних інспекторів. Крім того, там є ще декілька пунктів… Це історичне рішення, яке український парламент повинен був прийняти уже давно. Нам потрібно закрити правовий вакуум після рішення Конституційного Суду щодо закону “Ківалова-Колесніченка”, а також прийняття закону про освіту. Ми бачили, що такі речі створюють дебати щодо прав нацменшин, фінансування державної мови і їх потрібно вирішити“, — пояснила співавтор проекту, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ганна Гопко.

За результатами засідання профільного комітету, поправка про мовного інспектора була вилучена з закону.

“Так, поправку прибрали. Законопроект 5670-д є основним“, – розповів глава комітету, народний депутат від БПП Микола Княжицький.

Про толерантність закону заявив і народний депутат від “Народного фронту” Тарас Кремінь. За його словами, основні нововведення ніяк не торкнуться побутового спілкування українців, але зможуть вплинути на загальну мовну атмосферу в країні.

Законопроект вносить зміни у судову систему України. Чітко прописано — усі документи й акти цивільного, адміністративного, кримінального судочинства ведуться українською мовою. Після прийняття норм позивачі, відповідачі, а також судові інстанції будуть зобов’язані надавати будь-які документи виключно державною мовою.

Крім того, під час працевлаштування майбутній суддя і його помічник повинні не просто показати вільне володіння українською мовою, а й підтвердити це сертифікатом із “Нацкомісії зі стандартів”.

Аналогічні вимоги вводяться для держслужбовців, адвокатів, нотаріусів, кандидатів у депутати місцевих рад, нардепів та їхніх помічників. Також такий сертифікат повинні отримати й ті люди, які планують стати громадянами України.

Не оминули нововведення і майбутніх Уповноважених із прав людини, а також кандидатів у президенти і прем’єр-міністри.

Регулювання торкнеться також освіти. У законопроекті вказано — мовою дошкільної, позашкільної, середньої та вищої освіти є українська. Послуги поштового і транспортного зв’язку також переводяться лише українською. Ініціатори проекту закону вносять правки й у вітчизняний кінематограф. Так, фільмам, де буде виявлено приниження чи образу української мови, відмовлятимуть у видачі ліцензії.

Відповідно до запропонованих норм, реклама в Україні переводиться на державну мову. Всі зареєстровані в країні організації та суб’єкти власності виготовляють вивіски й рекламні таблички виключно українською. Аналогічні зміни торкнуться телебачення, радіомовлення і газет. Пункт про 60% українського контенту в ефірах — вилучений.

Після прийняття закону споживачі також зможуть прочитати всю необхідну інформацію про будь-який товар українською мовою. Зміни стосуються у тому числі й маркованої продукції.

Вам також має сподобатись...

Пакеты услуг технической поддержки
Услуги
Базовый
Стандартный
Расширенный
Разработка новой отчетности
нет
нет
да
Консультации по телефону/Рабочая группа
нет
нет
да
Консультации по email
нет
да
да
Обновление до новой версии
да
да
да
Форум
да
да
да
% от действующей стоимости системы в год
10%
15%
25%
Бесплатная техническая поддержка пользователей АСУ «ВУЗ» осуществляется в течение 12 месяцев после подписания договора о покупке программы. Уважаемые пользователи! В связи с ростом курса валют, стоимость технической поддержки будет рассчитываться от действующих цен на АСУ ВУЗ на день заключения договора.
Пакети послуг технічної підтримки
Послуги
Базовий
Стандартний
Розширений
Розробка нової звітності
ні
ні
так
Консультації по skype/Робоча група
ні
ні
так
Консультації по email
ні
так
так
Оновлення до нової версії
так
так
так
Форум
так
так
так
% від діючої вартості системи в рік
10%
15%
25%
Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

Шановні користувачі! У зв'язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

АСУ ВУЗ: Приемная комиссия

Заполните форму и мы свяжемся с Вами в ближайшее время

АСУ ВУЗ: Деканат

Заполните форму и мы свяжемся с Вами в ближайшее время

АСУ ВУЗ: Полная версия

Заполните форму и мы свяжемся с Вами в ближайшее время

АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

АСУ ВНЗ: Деканат

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

АСУ ВНЗ: Повна версія

Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом