Успішність, а не бідність завжди була основним фактором для нарахування стипендій, – Микола Томенко

stependiya_TomenkoРадник Президента України, народний депутат Микола Томенко, коментуючи ініціативу, озвучену заступником Міністерства освіти і науки щодо виплати стипендій лише бідним студентам, наголосив на тому, що таку «геніальну» ідею зупинити.

Про це він написав на своїй сторінці у «Фейсбуці».

«Після зарплатної «урівнялівки» у вишах, коли сьогодні приблизно однакову заробітну плату будуть отримувати кандидати наук і доктори наук, доценти і професори, не роз’ясненою залишається ситуація, як виживати вчителям і школам, з’явилась ще одна «геніальна» ідея стосовно того, що стипендії треба платити лише бідним студентам. Все життя, навіть в умовах, коли діяло вчення пролетаріату в Радянській Україні, принцип успішності при виплаті стипендій був ключовим, оскільки завдання вищого навчального закладу – підготувати фахівця і навчити професійну людину. Тому принцип успішності – альфа й омега при визначенні і нарахуванні стипендій», – зауважує Микола Томенко.

На його переконання, соціальний стан може бути одним із додаткових факторів, коли приймається рішення, кому із двох студентів заплатити стипендію: якщо її можна заплатити лише одному, тоді до фактору успішності може додаватися фактор соціальної необхідності.

«Урядові ідеї вже створили соціальну напругу всередині викладацького корпусу, залишилось ще створити хаос всередині студентства… У будь-якому разі, таке питання має вирішувати не один «клерк» (навіть високого рівня з Міносвіти). Це питання, яке треба обговорювати з вишами, експертами і лише після того змінювати правила нарахування стипендій», – вважає радник Президента.

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.