У Мінську обговорили стратегію розвитку білоруської ІТ-індустрії та ІТ освіти

Під час роботи круглого столу у Парку високих технологій у Мінську відбулося обговорення питань подальшого розвитку співробітництва між ІТ – індустрією та  профільними ІТ- факультетами білоруських вишів, покращення якості ІТ -освіти, а також поточних проблем підготовки ІТ- кадрів та можливих шляхів їх вирішення.

У заході взяли участь декани усіх профільних ІТ-факультетів, що здійснюють підготовку ІТ- фахівців для Парку високих технологій, представники Міністерства освіти Республіки Білорусь, адміністрації ПВТ та найбільших компаній-резидентів Парку.

Ключовою темою обговорення на круглому столі стали підсумки проведеного компанією «Сбербанк – Технології» дослідження на тему «ІТ- освіта у Білорусі».

Підсумки проведеного дослідження засвідчили, що розвиток сектору розробки комп’ютерних програм та надання ІТ-послуг у Білорусі характеризується стійким зростанням протягом останніх десяти років. Середньорічні темпи зростання складають 35-40%, що набагато вище європейських та світових показників. Згідно із оцінками експертів, експорт комп’ютерних послуг у Білорусі у 2018 році може вирости до 1 млрд. доларів США.

Прогнозуючи, що за 3 роки бурхливий ріст технологій та сервісів big data сформує у Білорусі та світі масовий попит на спеціалістів у цій галузі, Олексій Толстіков, куратор академічних програм Яндекс у Білорусі, висловив думку про те, що починати підготовку потрібно вже сьогодні. Вузівські програми навчання, крім фундаментальних знань у математиці, повинні давати знання про сучасні підходи до побудови розподілених сховищ та машинного навчання.

Познайомивши присутніх із основними світовими трендами ринку мобільних розробок, Ігор Юдін, директор компанії «Red Rock», зазначив, що необхідно ввести до існуючих програм навчання факультативні заняття із архітектури та проектування інтерфейсів мобільних пристроїв.

Крім питань підвищення якості підготовки ІТ-спеціалістів, учасники круглого столу обговорили доречність змін до переліку вступних екзаменів при вступі до вишів на окремі ІТ спеціальності, спільні заходи Парку високих технологій та вишів по розробці професійних та кваліфікованих стандартів для розробників ПЗ та спеціалістів із тестування, форми та шляхи співпраці у підготовці учбових програм.

За матеріалом: HTP

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.