АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Ризик поширення інфекційних захворювань, – Федір Лапій

vakchinachiyaЯк повідомив Головний дитячий імунолог Києва доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО ім. П.Л.Шупика Федір Лапій, в Україні існує ризик поширення різних інфекційних хвороб.

В першу чергу, це зумовлено тим, що на окупованих територіях не проводиться вакцинація, тому інфекційні захворювання можуть розвиватися більшими темпами.

 «Під час війни значно підвищується ризик поширення інфекційних захворювань. Одна з хвороб, пов’язаних з міграцією, – це поліомієліт. В умовах міграції послаблюється відстеження інфекційних захворювань, один епізод хвороби може залишитися непоміченим. Необхідно запобігти цій проблемі. І зараз йдеться про національну безпеку України», – наголосив Федір Лапій.

«Сьогодні не існує альтернативи вакцинації. Ми робимо все, щоб дітей забезпечити вакцинами. До речі, змінилася процедура придбання вакцин. Тепер наша країна купуватиме їх за допомогою міжнародних організацій. Це сприятиме здешевленню вакцин. ЮНІСЕФ надала нашій країні вакцину проти поліомієліту, нині ведемо розмови щодо постачання вакцини БЦЖ як гуманітарної допомоги», – зазначив головний позаштатний спеціаліст МОЗ, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця Сергій Крамарєв.

Вам також має сподобатись...