Перевірка виявила низьку ефективність багатьох закладів вищої освіти Росії

obrazovanie_rusЗа підсумками моніторнигу, проведеного Міжвідомчою комісією Міністерства науки та освіти було визнано необхідним провести оптимізацію діяльності 45 вишів та філій, визнано неефективними та рекомендовано засновникам реорганізувати 373 вищі навчальні заклади та філії.

За словами заступника міністра освіти та науки Російської Федерації Олександа климова при розгляді матеріалів по вишах проводився детальний аналіз за широким спектром показників, що характеризують діяльність вишів. Експерти дали оцінку кадрового потенціалу вишу, публікаційній активності викладачів, працевлаштування випускників.  При оцінці фінансового забезпечення оцінювалися такою середня заробітна платня викладачів по відношенню до середньої заробітної плати у регіоні.

 «У переважній більшості вишів, що визнані неефективними, середня зарплата викладачів не досягала середнього показника по регіону, а у деяких випадках складала тільки 10-15%», – розповів Климов.

При оцінці кадрового забезпечення освітнього процесу аналізувалося співвідношення між кількістю викладачів та студентів.

«Виявилося, що в окремих вишах фактично здійснюється не навчання, а потокова видача дипломів,- заявив заступник міністра.- на одного викладача припадає по декілька десятків студентів». Він також відзначив, що більшу частину педагогічного навантаження у неефективних вишах, зазвичай, виконують позаштатні викладачі.

У моніторингу у 2013 році взяли участь 934 державні, недержавні, муніципальні та регіональні заклади вищої освіти та 1478 філій.

За матеріалами: Міністерства освіти та науки Росії

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.