АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Освіта для життя з оновленими українськими школами

kids_schoolКомпетентнісний підхід і побудова партнерських стосунків між учнем, вчителем і батьками – пріоритети реформування української школи. Про це йшлося під час громадського обговорення  Візії нової української школи 13 червня в приміщенні МОН за участю міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

Лілія Гриневич зазначила, що в процесі обговорень для МОН головне – визначити акценти, базові напрями, в яких постане Візія нової української школи.

“Візія має пояснити людям, куди ми хочемо прийти, якою має бути ця нова українська школа. Коли ми зрозуміємо принципову різницю між тим, що є, і тим, що ми хочемо отримати, ми розумітимемо, скільки років нам потрібно, щоб цього досягти, та які етапи ми можемо виокремити на шляху до цієї мети”, – наголосила Лілія Гриневич.

Для роботи представників громадськості, які долучилися до заходу, поділили на групи за напрямами роботи: молодша, середня та старша школа.  Кожна група готувала власну модель учня, вчителя та школи за обраним напрямом. Серед пріоритетів учасники відзначили побудову партнерських стосунків між учнями, вчителями та батьками.

Також у рамках обговорення представники громадськості проаналізували сильні та слабкі сторони шкільної освіти в Україні, можливості та загрози, що існують сьогодні в умовах реформування освіти.

Відомості: в Рекомендаціях Європарламенту та Ради ЄС визначено 8 основних компетентностей, які мають бути сформовані через освіту, необхідні кожній людині для особистого становлення та розвитку, активного громадянства, соціального включення та зайнятості: cпілкування рідною мовою (усне та письмове);  спілкування іноземними мовами; математичні компетентності та базові компетентності з природничих наук та технологій;  цифрові компетентності; здатність навчатися; соціальні та громадянські компетентності;  ініціативність і підприємницькі навички; загальнокультурна грамотність та здатність до самовираження.

Вам також має сподобатись...