АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Освіта дітей з особливими потребами

osoblivie_detiДнями у Луцьку на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти та Волинського обласного центру реабілітації інвалідів зору відбувся міжрегіональний науково-методичний семінар «Завдання психолого-медико-педагогічних консультацій та роль громадських організацій інвалідів в оптимізації спеціальної освіти та впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадянського суспільства».

Міжрегіональний науково-методичний семінар організований з ініціативи Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея інвалідів України», Волинського обласного Фонду «Зір», за підтримки Міністерства освіти і науки України, Управління освіти, науки і молоді Волинської обласної державної адміністрації, ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка».

У роботі семінару взяли участь близько 100 учасників, серед яких представники Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея інвалідів України», Центральної та обласних психолого-медико-педагогічних консультацій, науковці провідних вищих навчальних закладів країни, громадських організацій, які опікуються особами з порушеннями зору.

Під час семінару головний спеціаліст відділу освіти дітей з особливими потребами Міністерства освіти і науки України Юлія Охріменко наголосила на важливості питання організації комплексної допомоги дітям з порушеннями психофізичного та сенсорного розвитку, ознайомила учасників семінару з діяльністю МОН щодо удосконалення законодавчого та нормативно-методичного забезпечення права на освіту дітей з особливими потребами.

Особливу увагу Юлія Охріменко звернула на необхідність консолідації зусиль державних і недержавних інституцій, що опікуються долею таких дітей, для досягнення позитивного результату щодо їх соціалізації, інтеграції в суспільство, а також здійснення систематичної консультативно-просвітницької діяльності.

На семінарі, зокрема, обговорювалися питання створення інформаційно-ресурсних центрів, основна роль яких полягатиме у наданні всебічної допомоги всім учасникам навчального процесу дітей з особливими освітніми потребами: педагогічним працівникам, батькам, громадськості.

З урахуванням актуальності належну увагу приділено питанням підготовки педагогічних кадрів для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які працюють із такими дітьми.

У рамках семінару учасники ознайомилися з досвідом впровадження інклюзивного навчання в рамках експериментальної діяльності всеукраїнського рівня на базі Володимир-Волинської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки».

За матеріалом: МОН України

Вам також має сподобатись...