Освіта дітей з особливими потребами

osoblivie_detiДнями у Луцьку на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти та Волинського обласного центру реабілітації інвалідів зору відбувся міжрегіональний науково-методичний семінар «Завдання психолого-медико-педагогічних консультацій та роль громадських організацій інвалідів в оптимізації спеціальної освіти та впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадянського суспільства».

Міжрегіональний науково-методичний семінар організований з ініціативи Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея інвалідів України», Волинського обласного Фонду «Зір», за підтримки Міністерства освіти і науки України, Управління освіти, науки і молоді Волинської обласної державної адміністрації, ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка».

У роботі семінару взяли участь близько 100 учасників, серед яких представники Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея інвалідів України», Центральної та обласних психолого-медико-педагогічних консультацій, науковці провідних вищих навчальних закладів країни, громадських організацій, які опікуються особами з порушеннями зору.

Під час семінару головний спеціаліст відділу освіти дітей з особливими потребами Міністерства освіти і науки України Юлія Охріменко наголосила на важливості питання організації комплексної допомоги дітям з порушеннями психофізичного та сенсорного розвитку, ознайомила учасників семінару з діяльністю МОН щодо удосконалення законодавчого та нормативно-методичного забезпечення права на освіту дітей з особливими потребами.

Особливу увагу Юлія Охріменко звернула на необхідність консолідації зусиль державних і недержавних інституцій, що опікуються долею таких дітей, для досягнення позитивного результату щодо їх соціалізації, інтеграції в суспільство, а також здійснення систематичної консультативно-просвітницької діяльності.

На семінарі, зокрема, обговорювалися питання створення інформаційно-ресурсних центрів, основна роль яких полягатиме у наданні всебічної допомоги всім учасникам навчального процесу дітей з особливими освітніми потребами: педагогічним працівникам, батькам, громадськості.

З урахуванням актуальності належну увагу приділено питанням підготовки педагогічних кадрів для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які працюють із такими дітьми.

У рамках семінару учасники ознайомилися з досвідом впровадження інклюзивного навчання в рамках експериментальної діяльності всеукраїнського рівня на базі Володимир-Волинської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки».

За матеріалом: МОН України

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.