АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Обговорення принципів розподілу освітньої субвенції регіонам

sobranie_MONНапередодні відбулося засідання у Міністерстві освіти і науки України на якому обговорювалися принципи розробки нових механізмів фінансування освіти в Україні в умовах децентралізації.

На засіданні були присутні перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун, начальник відділу фінансів освіти Міністерства фінансів України Андрій Бондаренко, представники МОН, експерти з питань освіти, представники громадськості.

За словами Першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун із запровадженням освітньої субвенції відбуваються кардинальні зміни у фінансуванні шкіл, тобто освітня субвенція передається з Державного бюджету до обласних, районних бюджетів, бюджетів територіальних громад.

«Пріоритетом реформування освіти є забезпечення дітей якісною освітою. Важливим кроком на цьому шляху є розроблення формули фінансування освіти у регіонах», – зазначила Інна Совсун.

До обговорення були залучені європейські експерти, які своїм досвідом фінансування освіти у своїх країнах мають допомогти якісно провести реформування освіти в Україні.

Ян Герчинський зазначив, що головним завданням для МОН є гармонізація реформи освіти з процесом децентралізації, а також чітко структуроване її фінансування. Отже, експерти вважать, що децентралізація повинна впроваджуватись поступово, за умови налагодженого зв’язку Міністерства та регіональних державних управлінь освітою.

Відповідно до того, що кожного року зростає різниця в якості освіти між містом та селом, необхідно шукати оптимальні шляхи забезпечення однаково високого рівня освіти по всій Україні, наголосив Павло Хобзей. Він також зауважив, що це складний та водночас відповідальний процес, але, на його думку, без цього країна не зможе стати конкуруючою європейською державою.

Тоні Лєвітас, експерт SKL International зазначив, що процес децентралізації освіти повинен проходити у формі загальнонаціональної дискусії. Він зауважив, що Міністерство освіти і науки та Міністерство фінансів України, яке до цього здійснювало фінансування освіти, мають співпрацювати разом, щоб віднайти оптимальну формулу розподілу субвенцій.

За словами Тоні Лєвітаса, субвенції повинні розподілятись із врахуванням рівня освіти, особливостей географічного розташування навчальних закладів, критеріїв соціальних груп (національних меншин, дітей з особливими потребами тощо).

Вам також має сподобатись...