Обговорення принципів розподілу освітньої субвенції регіонам

sobranie_MONНапередодні відбулося засідання у Міністерстві освіти і науки України на якому обговорювалися принципи розробки нових механізмів фінансування освіти в Україні в умовах децентралізації.

На засіданні були присутні перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун, начальник відділу фінансів освіти Міністерства фінансів України Андрій Бондаренко, представники МОН, експерти з питань освіти, представники громадськості.

За словами Першого заступника Міністра освіти і науки Інни Совсун із запровадженням освітньої субвенції відбуваються кардинальні зміни у фінансуванні шкіл, тобто освітня субвенція передається з Державного бюджету до обласних, районних бюджетів, бюджетів територіальних громад.

«Пріоритетом реформування освіти є забезпечення дітей якісною освітою. Важливим кроком на цьому шляху є розроблення формули фінансування освіти у регіонах», – зазначила Інна Совсун.

До обговорення були залучені європейські експерти, які своїм досвідом фінансування освіти у своїх країнах мають допомогти якісно провести реформування освіти в Україні.

Ян Герчинський зазначив, що головним завданням для МОН є гармонізація реформи освіти з процесом децентралізації, а також чітко структуроване її фінансування. Отже, експерти вважать, що децентралізація повинна впроваджуватись поступово, за умови налагодженого зв’язку Міністерства та регіональних державних управлінь освітою.

Відповідно до того, що кожного року зростає різниця в якості освіти між містом та селом, необхідно шукати оптимальні шляхи забезпечення однаково високого рівня освіти по всій Україні, наголосив Павло Хобзей. Він також зауважив, що це складний та водночас відповідальний процес, але, на його думку, без цього країна не зможе стати конкуруючою європейською державою.

Тоні Лєвітас, експерт SKL International зазначив, що процес децентралізації освіти повинен проходити у формі загальнонаціональної дискусії. Він зауважив, що Міністерство освіти і науки та Міністерство фінансів України, яке до цього здійснювало фінансування освіти, мають співпрацювати разом, щоб віднайти оптимальну формулу розподілу субвенцій.

За словами Тоні Лєвітаса, субвенції повинні розподілятись із врахуванням рівня освіти, особливостей географічного розташування навчальних закладів, критеріїв соціальних груп (національних меншин, дітей з особливими потребами тощо).

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.