Опорні школи – це механізм переведення сільських дітей у кращі умови навчання, а закупівля шкільних автобусів – невід’ємна складова для створення можливостей якісного довезення дітей – про це 6 травня заявила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич на селекторній нараді з нагальних освітніх питань із представниками всіх областей України.
У державному бюджеті заплановано 600 млн гривень на закупівлю шкільних автобусів і 200 млн на оснащення опорних шкіл, повідомила міністр освіти і науки. Постановою Кабінету Міністрів України визначено, що закупівля автобусів має відбуватися за принципом 50 % із центрального бюджету, а решту 50 % – із місцевого.
На нараді було наголошено, що не всі області наразі вчасно виконують свої зобов’язання. Зокрема, Миколаївська область уже закупила 11 автобусів, ще на 16 оголосила тендер. Також оголошено тендери у Вінницькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Сумській і Чернігівській областях. Водночас Волинська, Житомирська, Запорізька, Херсонська, Хмельницька, Тернопільська, Луганська та Чернівецька області досі не закупили й не оголошували тендерів на закупівлю шкільних автобусів.
Міністр нагадала, що початкові школи залишаться в кожному селі, а опорні школи для учнів середньої та старшої школи мають утворюватися насамперед в об’єднаних територіальних громадах. “Програма створення опорних шкіл спрямована на те, щоб покращити якість освіти в сільській місцевості, а не на фінансування й без того заповнених шкіл”, – наголосила міністр і додала, що до кінця травня від областей чекають уточненої розгорнутої інформації про створення опорних шкіл.