УЦОЯО про рівень знань абітурієнтів

Загальний рівень знань абітурієнтів, який визначився після складання зовнішнього незалежного оцінювання, є досить невисоким. У записці уповноваженого органу містяться висновки про рівень навчальних досягнень випускників за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2014 році. Данна інформація буде розглядатися на зборах Колегії Міністерства освіти і науки України вже сьогодні, 1 грудня.

Це пов’язано з тим, що тільки 70% випускників загальноосвітніх навчальних закладів у 2014 році змогли скласти ЗНО.

У УЦОЯО зазначили, що тільки 9 із 242611 учасників зовнішнього незалежного оцінювання за виконання завдань тесту з української мови та літератури отримали максимальний тестовий бал. Максимальний тестовий бал з математики набрали лише 46 абітурієнтів, що складає 0,03% від їхньої загальної кількості. Щодо інших предметів, то там справи ще гірші, адже 25% учасників тестування з англійської мови та 13% учасників тестування з української мови та літератури  навіть не розпочали виконання відкритого завдання тесту.

Ситуація з тестами із біології є ще гіршою, адже максимальний бал набрав лише 1 абітурієнт, а за виконання тестів із географії, світової літератури, французької, іспанської, російської мов максимальної кількості тестових балів не отримав жоден абітурієнт.

Випускники, які закінчили загальноосвітні навчальні заклади, що розташовані  в сільській місцевості, мають дещо нижчі результати, ніж випускники з міст.

Наприклад, якщо з української мови та літератури менше 124-х балів набрали 7,7% міських випускників, то серед сільських цей показник складає близько 12%. Ситуація з точними науками є ще гіршою, а саме, з математики результати від 124 до 150 балів отримали 48% випускників сільських шкіл і 35% ― міських. Натомість, результати з математики більше 180 балів мають 5% сільських учнів та 9% – міських.

Низькі результати і з іноземних мов, адже з англійської мови кількість випускників сільських шкіл, які не набрали 124 бали, у два рази перевищує кількість випускників міських шкіл.

Відповідно до статистичних даних за період 2008-2014 років проглядається тенденція до погіршення якості рівня знань випускників. «Такі результати зовнішнього незалежного оцінювання, на нашу думку, свідчать про серйозні стагнаційні процеси в системі загальної середньої освіти, які потребують негайного вирішення, у тому числі шляхом підготовки та прийняття комплексної Державної програми поліпшення якості загальної середньої  освіти», – зазначив уповноважений орган УЦОЯО.

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.