АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Науковці не підтримують законопроект МОН про наукову та науково-технічну діяльність

nan_ukrНаукова спільнота витупає проти законопроекту «Про наукову та науково-технічну діяльність», який розробило Міністерство освіти і науки України. Про це сьогодні під час прес-конференції в УНІАН повідомив голова Української Федерації вчених, академік НАН України Володимир Семиноженко.

 «Ми не проти закону про науку, як такого, але проти того законопроекту, який 7 липня Кабмін представив на розгляд ВР і який був розроблений МОН. Цей проект закону, його підготовка і текст, вимагають серйозної та принципової оцінки з боку не тільки наукової спільноти, а взагалі громадянського суспільства, бо не можна видавати зайву бюрократизацію, зайве адміністрування за справжні реформи. Це повністю суперечить сучасним тенденціям, які є у Європі і світі», – сказав він.

За його словами, серед головних вад запропонованого МОН законопроекту, науковці вбачають, зокрема: кулуарність та закритий режим підготовки законопроекту, обмеження участі наукової спільноти, профільних експертів та представників громадськості в його обговоренні; низький рівень підготовки; посилення наступу на соціальний захист вчених; ігнорування пропозицій молодих вчених; відсутність інноваційної складової; надмірна централізація з боку МОН управління НАНУ та галузевими академіями.

За матеріалом: УНІАН

Вам також має сподобатись...