Швидкого розвитку новацій у школі не буде без об’ємного поширення прогресивних ідей. На цьому, за підсумками своєї участі в освітньому форумі EdCamp, що відбувся у Харкові, наголосила міністр освіти Лілія Гриневич.
«Харківський вчительський EdCamp вразив прогресивними педагогами, цікавими експертами, відвертими розмовами – загальною синергією зусиль навколо ідеї нової школи та якості навчання», – підкреслила міністр у своєму Facebook.
Вона також висловила переконання, що майбутнє за сильними спільнотами вчителів, і саме таку спільноту в Україні формує EdCamp.
«У 2018 році діти підуть у перший клас нової української школи. Для цього нам необхідно перепідготувати 25 тисяч педагогів. Ми покажемо їм, як працювати за новими методиками, як використовувати компетентнісний підхід та розвивати в дітях м’які навички», – зазначила міністр.
Однак, за її словами, швидкого розвитку новацій у школі не буде без об’ємного поширення прогресивних ідей.
«Нові методики мають розповсюджуватися не лише і не стільки згори, скільки через такі низові ініціативи, як EdCamp, а також через горизонтальні зв’язки – безпосереднє спілкування вчителів між собою. І це стане можливим, якщо спільнота продовжить розвиватися й надалі», – наголосила міністр освіти.
Вона також підкреслила, що в Україна має значну кількість вчителів, які можуть стати визначальним в чинником у проведенні реформи.