АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

МОН оприлюднило першочергові кроки із імплементації Закону України «Про вищу освіту»

Серед питань, що розглядалися на Колегії Міністерства освіти та науки України, що відбулася 1 грудня, ключовими були питання імплементації Закону України «Про вищу освіту». Як повідомила перший заступник міністра Інна Совсун з метою удосконалення процедури ліцензування вищих навчальних закладів міністерством розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення ліцензійної експертизи у сфері вищої освіти».

Також підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність», прийняття якої дозволить посилити співпрацю ВНЗ та наукових установ на міжнародному рівні та дозволить поліпшити якість вищої освіти і дослідницької діяльності, сприятиме євроінтеграції.

За словами Інни Совсун, МОН працює над підготовкою методології розроблення стандартів освітньої діяльності та стандартів вищої освіти, над методичними рекомендаціями з розроблення стандартів вищої освіти та Положення про комісії Науково-методичної ради МОН. Крім того, перший заступник міністра повідомила про роботу над удосконаленням присудження вчених звань. За її словами, основна ідеологія полягатиме у присудженні вчених звань саме за наукову діяльність при  наявності міжнародних публікацій.

На колегії Інна Совсун також ознайомила присутніх із намірами міністерства щодо доповнення переліку документів про освіту державного зразка в Україні документами «Диплом доктора філософії», «Додаток до диплому доктора філософії європейського зразка» та «Диплом доктора наук».

За матеріалами: МОН України

Вам також має сподобатись...