АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Критичний стан вищої освіти, – Ігор Лікарчук

Igor_UCOYAOЗа словами директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука вища освіта в Україні знаходиться у «передінфарктному» стані. Директор УЦОЯО зробив такий висновок після отримання результатів опитування.

«Ті цифри, які ми отримали, свідчать, що система вищої освіти знаходиться в глибокому передінфарктному стані. Необхідна реанімація, необхідні кваліфіковані реаніматори, інакше буде біда. 2,8 бала за 5-бальною шкалою за якість вищої освіти ставлять ті, хто навчається. Або ще одна цифра – 68,8% говорять про покупку дипломів, контрольних робіт, оцінок. Це передінфарктний стан нашої освіти», – зазначив Лікарчук.

Цінність освіти впала, адже половина опитаних зазначили, що йдуть навчатися щоб отримати диплом, у той час як закордонні студенти йдуть в університет отримувати знання.

Неприємним для стану вищої освіти є те, що 57,7% опитаних більше схильні до того, щоб купити оцінку, а також те, що тільки 46% збираються працювати за обраною спеціальністю.

За словами Лікарчука панацеєю для освіти може стати жорсткіша система вступу, а також введення ЗНО для випускників університетів.

«Хоча введення зовнішнього оцінювання з усіх спеціальностей, які є в наших університетах, – це нереально в найближчі, мабуть, кілька десятків років, але ми повинні почати цей процес, хоча б з базових предметів – української мови, іноземної мови, – на яких ґрунтується підготовка випускника», – зазначив директор УЦОЯО.

Про несприятливу ситуацію свідчить те, що тільки 7 університетів у правилах прийому 2015 вимагають надати сертифікат з результатами ЗНО поглибленого рівня з української мови і лише 9 університетів вимагають сертифікат з математики поглибленого уровня.

Також, Ігор Лікарчук зазначив, що той високий рівень автономії, який надало МОН всім вищим навчальним закладам прийнявши новий закон «Про вищу освіту» – «це все одно що дикунам дати ноутбук і змусити працювати з ним».

Вам також має сподобатись...