Під час візиту української урядової делегації до Брюсселя 19 грудня 2016 р. було підписано угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) із залучення позики для реалізації проекту «Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток».
Проект ініціювало та розробило Міністерство освіти і науки України спільно з ЄІБ, щоб допомогти українським університетам ефективніше використовувати енергоресурси. Загальна вартість проекту становить 160 млн євро. З них 120 мільйонів надає ЄІБ, а також передбачається додаткове фінансування за рахунок гранту Східноєвропейського Партнерства в сфері енергоефективності та екології.
Реалізація проекту відбуватиметься за рахунок різних заходів і робіт, спрямованих на енергозбереження й оптимізацію управлінських процесів енергоспоживання. За його підсумками університети-учасники мають досягти найвищих освітніх і дослідницьких стандартів, покращити власну матеріальну базу та значно знизити рівень енергоспоживання.
Варто зазначити, що проект «Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток» був розділений на 2 етапи:
1. Заходи з енергоефективності в 147 будівлях 7 університетів.
2. Заходи з енергоефективності, а також придбання обладнання наукових лабораторій для університетів, що будуть обрані відповідно до критеріїв ЄІБ.
Нині вже визначено перелік учасників першого етапу, до якого увійшли:
– Національний технічний університет «Львівська політехніка»;
– Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка;
– Чернігівський національний технологічний університет;
– Сумський державний університет;
– Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова;
– Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
– Вінницький національний технічний університет.
Відбір вищих навчальних закладів, що братимуть участь у другому етапі проекту, буде оголошений найближчим часом, після затвердження умов конкурсу.