АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Електронна картка учня може стати безкоштовним проїзним для школярів в Білорусі

electronnaya_kartaКартка учня може перетворитися в аналог безкоштовного проїзного шкільного квитка. Таку інформацію озвучив Олександр Решетняк, вчений секретар «Центру систем ідентифікації» під час конференції «Управління інформаційними ресурсами».

Решетняк пояснив присутнім специфіку функціонування електронних документів у сфері освіти. Зокрема, картки учня та студентського квитка. Впровадження пластикових студентських квитків, вся інформація на яких  зберігається в спеціальному мікрочіпі, Білоруський держуніверситет розпочав у 2007 році.

Потім аналогічні квитки були виготовлені Центром систем ідентифікації для студентів усіх вузів республіки. По завершенню даного проекту фахівці запропонували ідею про створення більш функціонального документа, який дозволить надавати учням послуги по всій республіці. Так виникла електронна картка учня, з успіхом випробувана вже в 12 мінських школах.

Інтегрований з банківською платіжною карткою інструмент дозволяє обідати в шкільній їдальні, здавати книги в бібліотеку, розплачуватися в магазинах міста, також відвідувати театри і музеї зі знижкою.

Зараз центр систем ідентифікації працює з підприємством «Минсктранс» над втіленням картки учня в безкоштовний проїзний квиток для школярів. Незабаром такі картки можуть з’явитися і в інших містах Білорусі.

Зазначимо, що схожим інструментом в Україні є студентський (учнівський) квиток, який вже впроваджений у навчальних закладах країни та виконує функцію як перепустки до навчального закладу, отримання пільг на проїзд у транспорті, так і банківської картки.

Вам також має сподобатись...