Децентралізація, як інструмент вирішення проблеми браку коштів на освіту

budjet_osvitaНапередодні, 4 березня 2015 року в Дніпропетровську відбувся круглий стіл з питань бюджетної децентралізації.

Учасниками зустрічі були: органи місцевого самоврядування; урядові експерти з Міністерства регіонального розвитку, будівництва, житлово-комунального господарства України; Міністерства фінансів України; Державної фіскальної служби; Міністерства освіти і науки України; Міністерства охорони здоров’я України; Міністерства юстиції України; незалежні експерти.

Головною темою були механізми залучення і використання грошей на місцях, нормативно-правові акти, які вже прийнято, а також законодавча і нормотворча робота, що ведеться сьогодні, і чого чекати в майбутньому.

Учасниками заходу було наголошено, що повну відповідальність щодо надання освітніх послуг загальноосвітніми навчальними закладами повинна взяти на себе держава.

До основних складових надання та регулювання освітніх послуг входять: підготовка робітничих кадрів професійно-технічними закладами, забезпечення медичного обслуговування населення, фінансування державних програм соціального захисту окремих категорій громадян.

Розширення прав місцевих органів влади та надання їм повної бюджетної самостійності, на думку експертів, дозволить вирішити брак коштів на розвиток освіту, забезпечить стале економічне зростання, що в свою чергу, дасть змогу якісно протидіяти кризовим явищам фінансового сектору економіки і виконати місцеві бюджети на 100 %.

Як інформує Мінфін, відповідно до нової моделі фінансового забезпечення місцеві бюджети отримають додатковий ресурс до загального фонду в сумі більше 22 млрд грн. А загалом, враховуючи сальдо міжбюджетних трансфертів, більше 40 млрд грн у цьому році.

Так, на місця з державного бюджету передано 100 % плати за надання адміністративних послуг, 100 % державного мита, 10 % податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки. Крім того, джерела наповнення місцевих бюджетів розширено також завдяки запровадженню акцизного податку з реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти) за ставкою 5 % вартості реалізованого товару. База оподаткування розширюється через стягнення податку на нерухомість відтепер і з комерційного (нежитлового) майна та податку на автомобілі з великим об’ємом двигуна. До місцевих бюджетів зараховуватимуться 80 % екологічного податку, замість 35 %.

Також, місцеві бюджети отримуватимуть базову дотацію для підвищення фіскальної спроможності їх бюджетів.

На думку експертів, значні переваги отримають об’єднані громади, бюджети яких прирівняються до бюджетів міст обласного значення і районів, і, крім зазначених податків, одержуватимуть ще й 60 % ПДФО, а також інші доходи.

За матеріалом: Освітній портал «Педагогічна преса»

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.