АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

450 українських студентів та аспірантів почнуть навчання в Польщі з лютого 2015 року

navchannia_polshaУ рамках робочого візиту в Україну прем’єр-міністра Польщі Єви Копач, в Будинку уряду відбулися зустрічі міністра освіти і науки України Сергія Квіта з міністром науки та вищої освіти Республіки Польща Л. Коларскою-Бобіньскою і міністром національної освіти Республіки Польща І. Клюзік-Ростковської.

Сторони обмінялися думками щодо реформування науки, зокрема, системи наукових досліджень в Україні, і приділили увагу міжнародним проектам обміну студентами і викладачами. Сторони обговорили процес реалізації стипендіальної програми «Польської Еразмус для України». Зокрема, Л. Коларская-Бобінська зазначила, що в рамках програми зараз в польських університетах успішно навчається 79 студентів з України. У свою чергу, Міністерством освіти і науки розглядаються заявки від українських студентів на другий етап програми. Планується, що 450 українських студентів та аспірантів почнуть навчання в Польщі вже з лютого 2015 року.

Як повідомила міністр науки та вищої освіти Республіки Польща, польська сторона в жовтні також виділити 60 стипендій викладачам українських університетів для обміну професійним досвідом з польськими колегами. Л. Коларская-Бобінська зазначила, що підтримка і сприяння реформам, надання допомоги – це мета співпраці з боку польської сторони, а також запевнила у підтримці України на європейській арені.

Під час зустрічі міністра освіти і науки України Сергія Квіта з міністром національної освіти Республіки Польща І. Клюзік-Ростковської обговорені питання реформи загальної середньої освіти в Україні та досвід польської сторони у цій сфері.

С. Квіт зазначив, що з часом на громадське обговорення буде винесено два законопроекти «Про освіту» та «Про професійно-технічну освіту», тому для Міністерства важливий досвід польських реформ в цих галузях, особливо, враховуючи курс децентралізації в країні.

В рамках зустрічі підписано угоду про співробітництво в галузі освіти між Міністерством освіти і науки України та Міністерством національної освіти Республіки Польща. Відповідно до угоди відбуватиметься обмін викладачами та вихователями дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів з України та Республіки Польща, а також продовжиться співпраця в рамках спільної українсько-польської комісії експертів з питань удосконалення змісту шкільних підручників з історії та географії обох країн.

Міністр освіти і науки України подякував польській стороні за співпрацю та висловив сподівання на підтримку реформ в освіті.

За матеріалом: Урядовий портал

Вам також має сподобатись...