Лише 60% українських шкіл мають підключення до Інтернету за допомогою оптоволоконних технологій, що дозволяє учням та вчителям отримувати необхідний для навчального процесу контент та ефективно працювати онлайн.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства цифрової трансформації за результатами першого в Україні детального дослідження підключення шкіл до фіксованого Інтернету.
У Мінцифри зазначають, метою дослідження було визначення того, які українські школи підключені до оптоволоконних ліній, а які – ні.
При дослідженні були використані три джерела інформації: офіційна звітність закладів освіти, опитування об’єктів соціальної інфраструктури та результати тендерних процедур за 2019–2020 роки.
«При визначенні наявності оптоволоконного підключення ми брали до уваги не тільки технологію, а й швидкість з’єднання, яка притаманна винятково волоконно-оптичним технологіям. Вона мала становити не менше 30 Мбіт/с. Але якщо йдеться про цілі Мінцифри, то для того, щоб учням та вчителям отримувати необхідний для навчального процесу контент та ефективно працювати онлайн, необхідно не менше 100 Мбіт/с. До речі, це відповідає ініціативі Європейського Союзу Gigabit Society», – наголошують у Міністерстві цифрової трансформації.
У відомстві також повідомляють, що деякі школи, які розташовані здебільшого у великих містах, можуть дозволити собі підключитись до швидкісного Інтернету коштом місцевого бюджету. Але існують тисячі шкіл по всій країні, які потребують допомоги держави у цьому питанні.
«Протягом 2019–2020 років були проведені тендери на підключення до інтернету та прокладання локальних мереж майже у 10 тисяч українських шкіл. Але, незважаючи на це, за даними нашого дослідження, ситуація й досі не дуже втішна. Всього шкіл в Україні – 16 317. Мають підключення до інтернету за допомогою оптоволоконних технологій – 9 773 (60%), не мають – 6 544 (40%)», – зазначили у Мінцифри.