Засідання Правління Громадської ради при МОН

zasidannia_uriadНапередодні відбулося засідання Правління Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України, в якому взяли участь голова Громадської ради Галина Усатенко, заступник Євген Кудрявець, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич та члени Правління.

В ході обговорення, голова профільного парламентського комітету розповіла про основні аспекти проекту Закону України «Про освіту». Наголосивши на застарілій, пострадянській системі освіти, вона зазначила, що зараз найкращий момент для впровадження цінних зміни.

«Наша система освіти не відповідає демографічній ситуації. Співвідношення учень/вчитель в Україні зараз в середньому вісім учнів на одного вчителя. Для порівняння в Європі від 14 до 18 учнів на одного вчителя», – наголосила голова Комітету ВРУ з питань науки і освіти.

За словами Лілії Гриневич, таке співвідношення в Україні існує за рахунок маленьких сільських шкіл. Друга категорія – привілейовані школи, а саме з поглибленим вивченням іноземних мов, гімназії, ліцеї. Отже, за словами голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, держава навіть своїм фінансуванням закладає нерівності.

«Щоб зрозуміти глибину цього явища можна подивитися на аналіз зовнішнього незалежного оцінювання. Діти з села мають у п’ять разів менше шансів вступити на бюджет до вищого навчального закладу. Якщо є іспит з англійської мови – в десять раз менше шансів», – зазначила Лілія Гриневич.

Одним з пріоритетних питань, було забезпечення місць у дошкільних навчальних закладах. Як зазначила Лілія Гриневич, у всьому світі є тенденція до зниження часу для обов’язкового дошкілля. Великобританія вже запровадила обов’язкове навчання з трьох років у системі дошкілля.

«Лише у Києві на 100 місць в дитячих садочках 140 дітей. Необхідні нові механізми вирішення проблеми. А саме – дати можливість розвитку приватної ініціативи. Весь світ саме таким чином вирішує проблему дошкілля. Це маленькі садочки, які допомагають у працевлаштуванні молодих жінок з дітьми, їхньому працевлаштуванню, коли вони можуть залишити дитину у садочку», – наголосила Лілія Гриневич.

За словами голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, чинні вимоги для комунальних садочків, які є абсолютно «непідйомними» для приватного садочка, призводять до закриття шляху приватній ініціативі. Ті приватні садочки, які змогли створити та налагодити робочу структуру, є дуже дорогими, і ними не можуть скористатися звичайні громадяни, через що вирішення цієї проблеми має бути передбачено в новому Законі України «Про освіту».

Також, члени Правління Громадської ради при МОН розглянули питання щодо затвердження плану роботи на IV квартал 2014 року, а саме створення Тимчасових робочих груп, організації наступного засідання Громадської ради та інші.

За матеріалом: МОН України

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.