Міністерство освіти і науки України отримало понад 250 онлайн-заяв від охочих долучитися до процесу розвантаження й осучаснення навчальних програм для початкової школи.
Сьогодні прийом онлайн-форм мав би завершитися, але МОН продовжуємо можливість подачі онлайн-заяв до 1 червня 2016 р. Заповнити онлайн-форму можна тут.
На основі поданих заяв будуть сформовані робочі групи та призначені модератори за навчальними предметами. Всі члени робочих груп отримають на електронну пошту, вказану в онлайн-формі, інструкції щодо подальшої спільної роботи. Робота відбуватиметься на громадських засадах.
6 червня 2016 року всі навчальні програми початкової школи з українською мовою навчання будуть викладені на соціальній онлайн-платформі EdEra. У всіх учасників віртуальних робочих груп та охочих буде можливість коментувати та надавати свої пропозиції до кожного розділу обраної навчальної програми. Модератори робочих груп (1-2 особи, залежно від обсягу програми) узагальнюватимуть подані пропозиції та готуватимуть порівняльні таблиці.
Просимо зауважити важливу річ: Міністерством освіти за ініціативою міністра розпочато роботу з підготовки Концепції нової української школи. Вона передбачатиме нові стандарти, програми, підручники, оновлену підготовку вчителів. Ця Концепція буде впроваджуватися з 2018 року – після ґрунтовної підготовки та апробації в експериментальному режимі.
Але діти вчаться вже зараз і не можуть чекати 2018-го. Тому нинішній спільний проект Міносвіти і ЕdEra, який ми пропонуємо, – це не кардинальна зміна програм, і ми всі маємо це усвідомлювати. Це спроба й усвідомлена необхідність розвантажити чинні програми від обтяжливої інформації та застарілих підходів. Це прагнення залучити до процесу оновлення змісту освіти небайдужих освітян і експертів. Це спроба дати вже зараз, у межах чинного Державного стандарту, приклади компетентнісного підходу та поширення кращих вчительських практик. Це спроба зробити програми зрозумілішими та більш наближеними до вікових особливостей дітей і сучасного життя.
Зміна стандартів і підходів до навчання в усіх розвинених країнах (Канада, Фінляндія, Сінгапур, Польща), що успішно здійснили реформу шкільної освіти, тривала не менше 10 років. Процес розвантаження програм для початкової школи – лише один із перших кроків у цьому напрямі. Велика реформа попереду, але ми вважаємо за необхідне вже зараз згуртувати навколо цієї роботи небайдужих освітян, експертів та активістів, які готові ділитися своїм досвідом заради покращення освіти українських дітей.