Розвантаження навчальних програм початкової школи

books_zМіністерство освіти і науки України отримало понад 250 онлайн-заяв від охочих долучитися до процесу розвантаження й осучаснення навчальних програм для початкової школи.

Сьогодні прийом онлайн-форм мав би завершитися, але МОН продовжуємо можливість подачі онлайн-заяв до 1 червня 2016 р. Заповнити онлайн-форму можна тут.

На основі поданих заяв будуть сформовані робочі групи та призначені модератори за навчальними предметами. Всі члени робочих груп отримають на електронну пошту, вказану в онлайн-формі, інструкції щодо подальшої спільної роботи. Робота відбуватиметься на громадських засадах.

6 червня 2016 року всі навчальні програми початкової школи з українською мовою навчання будуть викладені на соціальній онлайн-платформі EdEra.  У всіх учасників віртуальних робочих груп та охочих буде можливість коментувати та надавати свої пропозиції до кожного розділу обраної навчальної програми. Модератори робочих груп (1-2 особи, залежно від обсягу програми) узагальнюватимуть подані пропозиції та готуватимуть порівняльні таблиці.

Просимо зауважити важливу річ: Міністерством освіти за ініціативою міністра розпочато роботу з підготовки Концепції нової української школи. Вона передбачатиме нові стандарти, програми, підручники, оновлену підготовку вчителів. Ця Концепція буде впроваджуватися з 2018 року – після ґрунтовної підготовки та апробації в експериментальному режимі.

Але діти вчаться вже зараз і не можуть чекати 2018-го. Тому нинішній спільний проект Міносвіти і ЕdEra, який ми пропонуємо, – це не кардинальна зміна програм, і ми всі маємо це усвідомлювати. Це спроба й усвідомлена необхідність розвантажити чинні програми від обтяжливої інформації та застарілих підходів. Це прагнення залучити до процесу оновлення змісту освіти небайдужих освітян і експертів. Це спроба дати вже зараз, у межах чинного Державного стандарту, приклади компетентнісного підходу та поширення кращих вчительських практик. Це спроба зробити програми зрозумілішими та більш наближеними до вікових особливостей дітей і сучасного життя.

Зміна стандартів і підходів до навчання в усіх розвинених країнах (Канада, Фінляндія, Сінгапур, Польща), що успішно здійснили реформу шкільної освіти, тривала не менше 10 років. Процес розвантаження програм для початкової школи – лише один із перших кроків у цьому напрямі. Велика реформа попереду, але ми вважаємо за необхідне вже зараз згуртувати навколо цієї роботи небайдужих освітян, експертів та активістів, які готові ділитися своїм досвідом заради покращення освіти українських дітей.

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.