Виховання демократичних цінностей у школі, – Павло Хобзей

mon_school_v1 березня 2016 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась конференція з нагоди відкриття Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа».

Програма реалізується Європейським Центром імені Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія на підтримку системних реформ у сфері загальної середньої освіти в Україні. Програмна діяльність ґрунтується на принципах Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та прав людини і відповідає пріоритетам Плану дій Ради Європи для України на 2015 – 2017 роки.

У заході взяли участь заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей; виконавчий директор Європейського Центру імені Вергеланда (Королівство Норвегія) Ана Перона-Ф’єльдстад; голова підкомітету з питань науки та освіти Комітету Верховної Ради України Тарас Кремінь; голова операцій Офісу Ради Європи в Україні з питань науки і освіти Алессандро Саваріс; перший секретар Посольства Королівства Норвегії в Україні Сігбйорн Літланд; головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти МОН Раїса Євтушенко. Також на захід були запрошені голови обласних департаментів освіти, директори шкіл-учасниць Програми, представники обласних інститутів післядипломної освіти, експерти.

За словами Павла Хобзея, Україна є демократичною країною, що доводить історія держави, зокрема, Революція Гідності. «Демократичні цінності треба впроваджувати саме через практику, щоб було видно конкретні результати та досягнення», – вважає заступник Міністра. Також Павло Хобзей впевнений, що школа повинна виховувати у дітях демократичні цінності.

Директор Європейського Центру імені Вергеланда Ана Перона-Ф’єльдстад наголосила на тому, що демократія починається саме зі школи. За її словами, школа – це те місце, де діти зможуть навчитися співпрацювати один з одним, взаємодіяти з людьми протилежної думки та боротися з відмінностями демократичним способом. «Для багатьох дітей – школа представляє першу зустріч із громадськими закладами. Тому той досвід, який діти матимуть у школах визначає їх подальшу долю як громадян», – вважає директор Центру.

Трирічна Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа» спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства. Структура Програми передбачає поглиблення суспільної єдності та діалогу між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами.

Голова операцій Офісу Ради Європи в Україні з питань науки і освіти Алессандро Саваріс проінформував, що Рада Європи має на меті підтримувати цінності прав людини та демократії до верховенства права. «Наші основні інструменти для підтримки цих цінностей – освіта», – каже він. Також на думку голови Офісу, для людини важливим є питання ментальності яке, зокрема, формує освіта. «Якщо ми почнемо навчати дітей у школі та студентів в університетах принципів демократії, прав людини, верховенства права, то це стане першими кроками до уникнення порушення прав людини»,- додав Алессандро Саваріс.

Головний спеціаліст загальної середньої освіти МОН Раїса Євтушенко наголосила на тому, що школа є основною цільовою аудиторією для освіти в галузі демократичного громадянства та прав людини.

Під час конференції відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України і Європейським Центром імені Вергеланда. Цей документ підписали заступник Міністра Павло Хобзей і виконавчий директор Європейського Центру Ана Перона-Ф’єльдстад.

Близько 480 директорів шкіл, учителів, представників місцевої влади та 120 шкіл з усієї території України будуть навчатися за програмою «Демократична школа». Відбуватиметься по чотири тренінгів в рік, а також по 90-100 консультацій на місцях упродовж навчального року, до яких залучатимуть працівників школи, учнів, батьків та представників місцевих громад.

Вам також має сподобатись...

  • Новини

  • Оновлення

  • Замовлення Веб Деканат

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    Зворотний зв'язок

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    Зворотний зв'язок

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    Пакети послуг технічної підтримки

    Послуги
    Базовий
    Стандартний
    Розширений
    Розробка нової звітності
    ні
    ні
    так
    Консультації по skype/Робоча група
    ні
    ні
    так
    Консультації по email
    ні
    так
    так
    Оновлення до нової версії
    так
    так
    так
    Форум
    Ні
    Ні
    так
    % від діючої вартості системи в рік
    10%
    15%
    25%

    Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

    Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

    АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    АСУ ВНЗ: Деканат

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    АСУ "ВНЗ": Повна версія

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    Замовити розрахунок

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.