АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Зміни до законів України «Про освіту» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

zakon_mobilizaciyaЗміни щодо положень документів зазначені у Законі України від 3 липня 2014 року №1575-VІІ «Про внесення змін до Законів України «Про освіту» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо гарантій для студентів, аспірантів, педагогічних, науково-педагогічних працівників».

У законі зазначено, що студенти, курсанти, слухачі, стажисти, клінічні ординатори, аспіранти, докторанти, крім раніше визначеного Законом України «Про освіту», на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період мають гарантоване державою право на збереження місця навчання, на  відстрочку на складання екзаменаційної сесії та державної атестації у навчальних закладах.

За студентами, аспірантами, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зберігаються додаткові види соціального і матеріального забезпечення, передбачені Законом України «Про освіту», а також за ними зберігається попередній середній заробіток.

Також, для таких осіб зменшується розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації кадрів або надання додаткових освітніх послуг.

Зазначимо, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період  не підлягають студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.

За матеріалом: Урядовий портал

Вам також має сподобатись...