АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Зменшення кількості білоруських вузів

vuz_BelorusiyaІгор Титович, проректор з науково-методичної роботи Республіканського інституту вищої школи висловив думку, що ВНЗ Білорусі недостатньо конкурентоспроможні.

Тому в планах скоротити їх кількість більш ніж в половину. Ігор Титович зазначив, що білоруські вищі навчальні заклади повинні конкурувати не тільки в рамках Білорусі між собою, вони повинні бути здатні витримувати конкуренцію і зі світовими університетами.

Тому, або закладам доведеться підвищити свій рівень, або об’єднатися з іншими ВНЗ. Хоча проректор і підкреслив, що об’єднання – процедура витратна. Правда тут же він зазначив, що вона дає і певні переваги. Потужному, великому ВУЗу простіше сконцентрувати потенціал, ресурси, в тому числі і фінансові. Крім цього великим закладам легше розвивати проривні наукові напрямки і створювати науково-виробничі центри.

За словами проректора вже до кінця нинішнього року буде готова концепція оптимізації структури ВНЗ Білорусі. А за найближчі п’ять років повинне відбутися їх злиття.

Вам також має сподобатись...