Засідання Громадської ради при МОН

На засіданні учасники дізнавалися у директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки Юрія Кононенка про діяльність Міністерства. За його словами керівництвом МОН було зроблено значні кроки щодо припинення засилля паперотворчості вчителів та скасовано низку нормативних актів, якими зменшено звітність місцевих органів управління освіти приблизно на 1,5 тисяч показників.

Також, він зазначив, що у новому законопроекті «Про освіту» передбачені вагомі зміни у взаємодії управлінь освіти місцевих органів влади з навчальними закладами, що зменшить їх вплив та тиск на заклади. Тобто, управління освіти повинні виконувати сервісну функцію, що включає єдину складову, а саме створення умов для роботи навчальних закладів. На теперішній момент, окрім зазначеної функції, вони виконують ще й контролюючу.

Щодо запропонованих обмежень та збільшення навантаження МОН має свою позицію, а саме не погодження з підвищенням педагогічного навантаження вчителям, збільшення наповнюваності класів, скасування безоплатної обов’язкової загальної середньої освіти тощо.

Зазначимо, що у результаті зустрічі Міністра освіти і науки України Сергія Квіта з представниками Профспілки працівників освіти і науки України сторони домовилися координувати подальші спільні дії у вирішенні завдань щодо дотримання конституційних прав та гарантій освітян.

Також, було організовано зустрічі з представниками департаменту загальної середньої освіти та дошкільної освіти Міністерства, спільно з департаментом професійно-технічної освіти проведено два виїзних засідання у Вінниці та Львові.

Під час засідання Громадською радою було підтримано рішення щодо надання ширших повноважень Правлінню та Голові Громадської ради для вирішення невідкладних питань та внесення відповідних змін у Положення та Регламент ради.

Отже, у ході зустрічі обома сторонами було сформульовано та затверджено план роботи Громадської ради при МОН на 2015 рік, за основу було прийнято орієнтовний план Міністерства освіти і науки України щодо проведення консультацій з громадськістю у 2015 році.

Також, Громадською радою було схвалено рішення щодо підготовки листа до керівництва країни, обумовлене загрозою руйнування системи освіти у зв’язку з можливим обмеженням фінансування галузі у 2015 році та відстоювання прав освітян. З Громадської ради при МОН України було виключено деяких її членів, які були відсутні на двох засіданнях без поважних причин.

У березні 2015 року відбудеться наступне засідання Громадської ради при МОН.

За матеріалом: МОН України

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.