Запрошення освітян до участі в проекті з розвантаження та модернізації навчальних програм для 1-4 класів, – МОН

zako_proekt_monЗміст листа:

Шановні колеги!

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич визначила одним із пріоритетних завдань оновлення навчальних програм, запровадження компетентнісного підходу, осучаснення змісту освіти.

Реагуючи на численні звернення вчителів і батьків, міністерство починає перегляд програм із початкової школи.  Мета – доопрацювати програми з урахуванням вікових особливостей дітей, викликів сьогодення і потреб майбутнього. Ми прагнемо зробити програми такими, щоб вчителю було легко відповісти на запитання дітей – для чого ми це вчимо.

У найближчі місяці мають бути осучаснені та розвантажені насамперед програми для 1-4 класів для загальноосвітніх закладів з українською мовою навчання. За ними – програми 9 класу, для якого наступного року мають друкувати нові підручники.

Зміни до програм мають бути схвалені до серпневих конференцій, щоб впровадження оновленого змісту позитивно позначилося на учнях у новому навчальному році.

Міносвіти пропонує публічний механізм оновлення програм. До участі запрошуються вчителі-практики, вчителі-новатори, методисти початкової освіти, спеціалісти з базових компетенцій, освітні експерти, психологи, лікарі-педіатри, розробники онлайн-курсів та авторських програм.

Ми запрошуємо до співпраці всіх, хто поділяє позицію нового міністра освіти і науки: українська школа має чимало хороших традицій, але настав час оновити зміст навчання дітей, згідно потреб і викликів ХХІ століття.

Ми ставимо комплексне завдання: не забрати “щось зайве з програм”, а за чіткими критеріями прибрати дублювання між предметами, а також інтегрувати в зміст наявних базових предметів такі сучасні компетенції, як цифрова, підприємницька, громадянська, комунікаційна грамотність.

План дій по реалізації:

1. До 1 червня 2016 р. формуються робочі групи по кожній програмі для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (1-4 класи). В кожній групі призначаються 1-2 модератори, які координуватимуть роботу, узагальнюватимуть подані пропозиції, організовуватимуть подальшу роботу групи.

2. З 2 червня по 19 червня 2016 р. навчальні програми для початкової школи розміщуються на публічній платформі для загального обговорення. Всі охочі, авторизувавшись, зможуть висловити свої позиції щодо оновлення програм.

3. Із 20 червня по 26 червня члени робочої групи узагальнюватимуть отримані пропозиції, вноситимуть відповідні зміни.

4. З 27 червня по 3 липня оновлені програми публічно виставляються на платформі для публічного обговорення.

5. З 4 липня робочі групи вносять останні зміни, готують порівняльні таблиці та методичні рекомендації для впровадження оновлених програм.

Наприкінці липня оновлені програми мають бути розглянуті і затверджені Колегією Міносвіти.

Як долучитись:

Якщо ви володієте відповідною освітою, експертизою, розробками чи напрацюваннями, маєте практичний досвід написання навчальних програм і методичних рекомендацій, готові ділитися своїми знаннями – ми запрошуємо вас долучитися до роботи в робочих групах.

Необхідно заповнити онлайн-форму не пізніше 30 травня: http://goo.gl/forms/fFMD0Ox0Dc

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.