АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Як навчаються у сільській школі

avariynykh_prymishchennyakhУ селі Чорний Потік Надвірнянського району Івано-Франківської області дітям нема де навчатися. Нині здобувати знання прагнуть понад 400 дітей, але приміщення старої школи  не може вмістити таку кількість учнів, інформує  ZIK.

Дехто навчається в приміщені бухгалтерії  сільської ради, решта – в колишніх квартирах для вчителів і спортзалі, який “перенесли” до сільського клубу.

«У нас розміщений клас, де зараз навчається вісімнадцятеро дітей. Тож для сільської ради залишилося два кабінети – секретаря і голови», – розповідає голова села Чорний Потік Василь Шовгенюк.

Майже два десятки пʼятикласників змушені тулитися на шістнадцяти квадратних метрах. Колись тут працювали бухгалтер, касир і землевпорядник. «Відстань від дошки до парти дуже маленька, парти зміщені. Але головне, що вони гарно вчаться, старанні», – зауважила учитель образотворчого мистецтва Василина Шовгенюк. Навчальні класи початкової школи в цьому селі розмістилися у квартирах, які колись були призначені для вчителів.

«Зараз тут є десять класів, у яких навчається понад двісті учнів. Така собі рукавичка. Звісно, жодним нормам це не відповідає», – наголошує заступник директора школи Василь Василишин. Приміщення, де навчаються старшокласники, хоча й просторіші, однак в аварійному стані. «Усе в грибку. До того ж, приміщення дерев’яне», – каже директор школи Михайло Струк.

Для завершення будівництва школи, за оцінкою Надвірнянської райдержадміністрації, потрібно майже 13 мільйонів гривень. Однак в області на цю потребу є лише 500 тисяч, тож уся надія на  державний Фонд регіонального розвитку.

«У нас є 200 тисяч із районного бюджету і 239 – з обласного. Думаю, що ми могли б залити перекриття і почати мурування. Однак, чи зведемо перший поверх, я сказати не готовий», – зізнається заступник голови Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук.

Селяни майже 20 років просять у чиновників побудувати нову школу у селі. Продовжити будівництво Чорнопотоківської школи чиновники обіцяють уже цього місяця. Та коли його завершать, прогнозувати не береться ніхто.

Вам також має сподобатись...