Як навчаються у сільській школі

avariynykh_prymishchennyakhУ селі Чорний Потік Надвірнянського району Івано-Франківської області дітям нема де навчатися. Нині здобувати знання прагнуть понад 400 дітей, але приміщення старої школи  не може вмістити таку кількість учнів, інформує  ZIK.

Дехто навчається в приміщені бухгалтерії  сільської ради, решта – в колишніх квартирах для вчителів і спортзалі, який “перенесли” до сільського клубу.

«У нас розміщений клас, де зараз навчається вісімнадцятеро дітей. Тож для сільської ради залишилося два кабінети – секретаря і голови», – розповідає голова села Чорний Потік Василь Шовгенюк.

Майже два десятки пʼятикласників змушені тулитися на шістнадцяти квадратних метрах. Колись тут працювали бухгалтер, касир і землевпорядник. «Відстань від дошки до парти дуже маленька, парти зміщені. Але головне, що вони гарно вчаться, старанні», – зауважила учитель образотворчого мистецтва Василина Шовгенюк. Навчальні класи початкової школи в цьому селі розмістилися у квартирах, які колись були призначені для вчителів.

«Зараз тут є десять класів, у яких навчається понад двісті учнів. Така собі рукавичка. Звісно, жодним нормам це не відповідає», – наголошує заступник директора школи Василь Василишин. Приміщення, де навчаються старшокласники, хоча й просторіші, однак в аварійному стані. «Усе в грибку. До того ж, приміщення дерев’яне», – каже директор школи Михайло Струк.

Для завершення будівництва школи, за оцінкою Надвірнянської райдержадміністрації, потрібно майже 13 мільйонів гривень. Однак в області на цю потребу є лише 500 тисяч, тож уся надія на  державний Фонд регіонального розвитку.

«У нас є 200 тисяч із районного бюджету і 239 – з обласного. Думаю, що ми могли б залити перекриття і почати мурування. Однак, чи зведемо перший поверх, я сказати не готовий», – зізнається заступник голови Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук.

Селяни майже 20 років просять у чиновників побудувати нову школу у селі. Продовжити будівництво Чорнопотоківської школи чиновники обіцяють уже цього місяця. Та коли його завершать, прогнозувати не береться ніхто.

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.