АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Українські вчителі вважають, що систему підвищення кваліфікації потрібно реформувати

79 % українських вчителів вважають, що систему підвищення кваліфікації педагогів потрібно реформувати й робити це має Міністерство освіти і науки України. Такі результати опитування 8427 педагогів з усієї України, яке проводило ГО ” EdCamp Україна” разом із Міністерством освіти і науки України – “Навчати й навчатися: як і куди зростати українському вчительству”.

«Реформування варто починати зі скасування монополії обласних інститутів післядипломної освіти. Закон «Про загальну середню освіту», якщо Верховна Рада прийме його восени, деталізуватиме відповідну норму Закону «Про освіту» та передбачатиме можливість для вчительства підвищувати кваліфікацію в неурядових організаціях. Ми сподіваємося, що нам вдасться закласти гроші на це у бюджеті на 2019 рік. Ми працюємо над цим із Міністерством фінансів. Як мінімум, ми розробимо критерії для всіх організацій, що займаються підвищенням кваліфікації шкільних педагогів. Перелік інституцій, котрі відповідатимуть критеріям, опублікуємо на сайті МОН, щоб педагоги змогли обирати. Таке навчання можна буде зарахувати до годин підвищення кваліфікації. До речі, якщо закон приймуть, години зростуть удвічі», – повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на четвертій національній (не)конференції EdCamp Ukraine 2018.

Пропозиції до критеріїв для визначення переліку таких установ EdCamp Ukraine презентує для обговорення наприкінці серпня. Також вестиметься відкрите онлайн-обговорення на сторінці, де проводилось опитування вчителів.

Окрім невдоволення системою підвищення кваліфікації, в межах опитування педагоги  також вказували на найбільші прогалини у власній освіті. Так, 45% зізналися, що їм бракує вивчення іноземних мов, 43% хочуть дізнатися про профілактику професійного вигорання, 39% – про створення нового освітнього простору. 64% потребують очних курсів, тренінгів, а 54% задовільнили б і дистанційні форми навчання. 56% опитаних хотіли б скористатися програмами обміну в Україні та за кордоном.

При проведенні опитування «Навчати й навчатися: як і куди зростати українському вчительству» експерти спирались на досвід подібних опитувань у світі. Наприклад, дослідження Bill and Melinda Gates Foundation й TALIS від Організації економічного співробітництва та розвитку. Магістральними партнерами національного дослідження в Україні стали Міжнародний благодійний фонд «Відродження» і Представництво Фонду народонаселення ООН.

Вам також має сподобатись...