АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Україна залишатиметься антарктичною державою, – МОН

stanchiya_vernadskogoУряд виділить необхідні для роботи станції «Академік Вернадський» та української антарктичної експедиції достатньо коштів. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

За словами заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріха, для фрахтування потрібного судна виділеного бюджету вистачить, сума якого склала 33,2 мільйони гривень.

«Внаслідок проведеної тендерної процедури вдалося зафрахтувати судно для експедиції за 1,4 мільйонів євро. Хоча зазвичай це коштує 1,5 мільйонів євро. Але економія навіть 100 тисяч євро зараз для нас є дуже суттєвою», – зазначив Максим Стріха.

Але зміни відбулися у кількості учасників експедиції, з 15-17 до 12 чоловік.

«Однак Україна залишатиметься антарктичною державою. Станція «Академік Вернадський» продовжуватиме діяти», – повідомив Максим Стріха.

Станцію «Академік Вернадський» Україна отримала у 1996 році від Британії. Вона була заснувала британською експедицією у 1930-х роках на острові Галіндез біля берегів Антарктичного півострову (тоді вона мала назву «Фарадей»).

За майже 19 років досліджень українські вчені провели там багато досліджень у сфері кліматології, геології, біології, вивчення магнітного поля землі тощо. Завдяки своєму географічному розташуванню на «Академіку Вернадському» проводяться унікальні спостереження за станом озонової діри над Антарктидою.

За інформацією: МОН України

Вам також має сподобатись...