АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

У цьому році термін вступної кампанії буде коротшим

zako_proekt_mon19 лютого 2015 року перший заступник міністра освіти і науки під час брифінгу перед проведенням прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України розповіла про особливості вступної кампанії у 2016 році.

Вона зазначила, що цього року вступна кампанія розпочнеться 11 липня. Приймальні комісії вищих навчальних закладів братимуть документи від вступників до 27 липня.

Відкривати приймальні комісії  на довший термін є недоцільним. Як показала вступна кампанія минулого року, більше третини від загальної кількості заяв абітурієнтів прийшло в електронному вигляді. Також у зв’язку з демографією кількість випускників, принаймні до 2019 року, зменшуватиметься. «Таке рішення не призведе до великих черг до приймальних комісій», – повідомила перший заступник міністра.

Особи, які вступатимуть на ті спеціальності, на які передбачається проведення співбесід, іспити і творчі конкурси, подаватимуть документи до ВНЗ до 20 липня. Зарахування на місця державного замовлення буде здійснено не пізніше 6 серпня. Цього року востаннє здійснюватиметься набір на освітньо-кваліфікаційні рівні молодший спеціаліст, спеціаліст.

За словами першого заступника міністра, вступники подаватимуть свої заяви за пріоритетністю, започаткованою минулого року. «Система пріоритетності довела свою успішність. Це дало змогу зробити процедуру більш автоматизованою і прозорою, зокрема фактично 85 % вступників у 2015 році були розподілені під час першої автоматичної хвилі зарахування», – зазначила перший заступник міністра.

Під час вступної кампанії 2016 вступник подає таку ж кількість заяв, як і минулого – 15. Знімається регулювання щодо кількості ВНЗ, до яких вступник може подати заяви, водночас обмежується кількість спеціальностей, на які вступник може подати заяви, – на 5 спеціальностей.

Вона повідомила, що однією з важливих особливостей вступної кампанії у 2016 році є те, що міністерство вже не здійснюватиме ручного розподілу місць державного замовлення. Як пояснила перший заступник міністра,  для вищого навчального закладу встановлюється кількість місць за певною спеціальністю. Абітурієнт, визначивши свою пріоритетність, отримає рекомендацію на зарахування, таким чином університет знатиме, скільки  абітурієнтів із числа найкращих, які отримали право навчатися на бюджеті за певною спеціальністю, у них є. «Університети відповідно до показників кількості державних місць, які в них були минулого року, можуть додавати до 25 % кількості абітурієнтів порівняно з минулим роком», – зазначила перший заступник міністра.

Було зазначено, що 1 лютого розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, вона триватиме до 4 березня.

Цього річ випускники складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з двох предметів: перший – українська мова і література; другий на вибір – історія України або математика. Можна буде обрати не більше 4-х предметів для складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання.

Перший заступник міністра запевнила, що ЗНО відбудеться відповідно до графіка, а проблеми щодо функціонування системи, які виникли на початку 2015/2016 навчального року, не вплинули на підготовку до ЗНО у 2016 році.

Вам також має сподобатись...