Від 15 до 31 травня 2017 року в Україні відбудеться пілотний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018. У ньому візьмуть участь близько 2 000 учнів і студентів з понад 40 навчальних закладів.
Пілотний етап дослідження – це підготовка до основного. Його мета – перевірити, як працюють інструменти дослідження в Україні, апробувати процедури адміністрування, технологічні схеми підготовки й проведення дослідження в навчальних закладах. Такий підхід уможливлює якісне проведення основного дослідження, і, як наслідок, отримання валідних результатів.
Учасники проходитимуть тестування з читання, математики й природничих наук, а також візьмуть участь в анкетуванні. З прикладами завдань минулих років можна ознайомитися на офіційному сайті PISA-2018 в Україні.
У 2018 році Україна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів – PISA, що проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Програма має на меті порівняти освітні системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей 15-річних учнів із читання, математики та природничих дисциплін. PISA не перевіряє рівня навчальних досягнень учнів, натомість оцінює наскільки учень зможе використовувати знання й уміння, отримані в школі, у різних життєвих ситуаціях. Крім того, велика увага у дослідженні PISA приділяється вивченню факторів, що впливають на успішне навчання учнів.