Скорочення фінансування галузі освіти у 2015 році

З урахуванням інфляції реальне скорочення фінансування галузі у 2015 році може досягти 30-40%. Такий висновок зробили експерти Центру дослідження суспільства за результатами аналізу освітньої частини проекту державного бюджету на наступний рік.

Як повідомляють експерти у своїх висновках, основна частина скорочення припадає на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах (фінансування зменшиться на 90% або 1,1 млрд економії) та на підготовку кадрів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації (ця стаття та понад 3 млрд видатків на неї взагалі зникли з державного бюджету, оскільки навчальні заклади цього типу проект Держбюджету переводить на фінансування органами місцевого самоврядування).

Результати аналізу освітньої частини проекту державного бюджету на наступний рік, підготовленого фахівцями Центру свідчать про те, що вперше у бюджеті  з’явилися 262 тис на атестацію кадрів та акредитацію навчальних закладів, у ЗНО забрали 3 млн з 96.7 млн. Скоротили бюджет університету Шевченка – на 47 млн з 634 млн, тобто на 7%. 5 млн додали МОН на управління освітою, майже 12 млн – на державні премії та стипендії (що практично подвоює їхній розмір), 1 млн на олімпіади, майже 20 млн – на пільговий проїзд для учнів та студентів, вивівши його фінансування на рівень 2013 року. У 4 рази – до 60 млн – скоротили методичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності навчальних закладів, але відчутно додали грошей Держінспекції навчальних закладів – 500 тис, або 20% (порівняно з 2013 роком її фінансування все одно менше на 18%).

Як повідомляють експерти, взагалі зникли з бюджету статті видатків на позашкільну освіту та оздоровлення (28,8 млн), поглиблену освіту з фізики і математики, спорту у спеціалізованих школах-інтернатах (112, 6 млн),  лишилося тільки 8 млн на освіту у школах соціальної реабілітації (зі 112 млн).

Фінансування Національної академії наук скорочено на 119,7 млн гривень, що складатиме 5% порівняно з минулим роком. Загалом же видатки на дослідження, розробки та підготовку наукових кадрів по усім міністерствам та відомствам зростуть на 8,5 млн, проте, якщо порівнювати з показником 2013 року, планується скорочення на 490 млн.

«Загалом, за усіма скороченнями та збільшеннями видатків відсутність скорочення у номінальних величинах значитиме скорочення на 30-40% у реальних. З огляду на ріст комунальних тарифів та пропозиції Мінфіну скасувати індексації заробітної плати бюджетникам освітянам (як, власне, і усім бюджетникам) виживати буде непросто», – зазначили у Центрі дослідження суспільства.

За матеріалом: Центр дослідження суспільства

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.